Hřebíček (Hřebíčkovec kořenný) květ mletý 100g Syzygium aromaticum flos plv.

Celý popis
Kód produktu: 960591
nedostupné
Cena s DPH: 48,00
Cena bez DPH: 42,86
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis
  • Hřebíček (Hřebíčkovec kořenný) květ mletý 100g (Český text na obalech)

Složení: Syzygium aromaticum flos. Nařízením EU je zakázáno uvádět na obalu výrobku jakékoliv zdravotní účinky. Více informací o zdravotních účincích byliny najdete v našem herbáři. VIZ ZDE:  . Nejvýznamnější obsahovou látkou je silice (15-26%), jejíž podstatnou složku tvoří eugenol - až 96% a aceteugenol (acetyleugenol) 2-17%. Dále obsahuje seskviterpeny humulen a karyofylen, do 10% tříslovin (galotaninů), pryskyřice, sliz, tuky, vosk, olej, kyselinu oleanolovou, stopy aromatického metylamylketonu a chromon eugenin. Droga se uplatňuje podobně jako skořice - je to silicové aromatikum a koření.
Užívání: pomletý ve formě prášku dávkujeme obyčejně 2 až 4krát denně na špičku nože, před jídlem.
Výrobce: Milota s.r.o., Záhumení 168, 74285 Vřesina, www.milota.com, milota@milota.com
Země původu: Česká republika

  • Klinčekovec voňavý kvet mletý 100g (Slovenský text na obaloch)

Zloženie: Syzygium aromaticum flos. Nariadením EÚ je zakázané uvádzať na obale výrobku akékoľvek zdravotné účinky. Viac informácií o zdravotných účinkoch byliny nájdete v našom herbári. Najvýznamnejšou obsahovou látkou je silica (15-26%), ktorej podstatnú zložku tvorí eugenol - až 96% a aceteugenol (acetyleugenol) 2-17%. Ďalej obsahuje seskviterpeny humulén a karyofylen, do 10% trieslovín (galotaníny), živice, sliz, tuky, vosk, olej, kyselinu oleanolová, stopy aromatického metylamylketonu a chromon eugenin. Droga sa uplatňuje podobne ako škorica - je to silicové aromatikum a korenie.
Užívanie: pomletý vo forme prášku dávkujeme obyčajne 2 až 4-krát denne na špičku noža, pred jedlom.

Komplexní informace o bylině bez léčivých účinků:
Více informací o léčivých účincích byliny
ZDE:
 

Hřebíčkovec kořenný: Synonyma:
Latinsky: Jambosa
caryophyllus, Caryophyllus aromaticus L., Syzygium jambos, Eugenia caryophyllata

Hřebíčkovec kořenný: Droga:
Latinsky:
Flos caryophylli aromatici, Flos Jambosae caryophylli
Česky: Květ hřebíčkovce

Hřebíčkovec kořenný: Názvy:
Lidové:
Hřebíček, klinček, klinčeky, růžové jablko
Slovensky: Klinčekovec voňavý, klinček korenistý
Německy: r Gewürznelkembaum
Anglicky: Clove
Polsky: Goździki

Chemické složení: Nejvýznamnější obsahovou látkou je silice (15-26%), jejíž podstatnou složku tvoří eugenol - až 96% a aceteugenol (acetyleugenol) 2-17%. Dále obsahuje seskviterpeny humulen a karyofylen, do 10% tříslovin (galotaninů), pryskyřice, sliz, tuky, vosk, olej, kyselinu oleanolovou, stopy aromatického metylamylketonu a chromon eugenin.

Vnitřní užití:
S ohledem na velikost hřebíčku jej do léčivých směsí zpravidla nemícháme, protože technicky nelze dost dobře zajistit jejich homogenitu. Je-li předepsán, pak jej obvykle přidáváme po kouscích přímo do směsi, nachystané již na sítku k přípravě čaje. Jako amarum, aromatikum a karminatívum se užívá v dávkách 0,2 g před jídlem nebo při jídle.
Tinctura caryophylli se podává po 0,5 g, tj. po 27 kapkách pro dosi.
Droga se nejčastěji dávkuje formou éterického oleje s dávkováním po kapkách, nebo formou lihové tinktury s dávkováním 10 až 15 kapek. Můžeme ale připravovat i nálev nebo lihovodný roztok. Formou prášku dávkujeme obyčejně 2 až 4krát denně na špičku nože, před jídlem.

Popis: Hřebíčkovec je stálezelený tropický strom, ve volné přírodě dorůstající výšky až 20 metrů, na plantážích pěstovaný obvykle do výšky 10 metrů. Má hustou, kuželovitou a symetrickou korunu, kmen s četnými postranními větvemi a hladkou, šedavou kůru. Listy jsou vstřícné, podlouhlé, kopinaté nebo eliptické. Po vyrašení bývají světle zelenožluté, ale brzy kožovatí a jsou na líci lesklé a tmavě zelené. Květy jsou uspořádány v hustých vrcholičnatých květenstvích nachově červené barvy. Kalich je srostlý, tvoří jej čtyři červené korunní plátky, které brzy opadají. Plodem jsou eliptické jedno nebo dvousemenné bobule.

Místo výskytu: Mateřská rostlina je Syzigium aromaticum, stálezelený strom rostoucí na Molukách a pěstovaný v tropických oblastech celého světa. Dvě třetiny světové produkce poskytují ostrovy Zanzibar a Pemba. Hřebíčkovec je strom pěstovaný v mnoha varietách. Hojně zplaňuje.

Doba sběru + sbíraná část: Drogu tvoří květní pupeny s květní číškou, sbírané před rozkvětem a usušené. Květy nesmí být znehodnocené větším množstvím příměsí plodů - hřebíčkových matek, které obsahují 2-9% silice, ani plodů, ve kterých je 5-6% silice. Lékopisy připouštějí max. 1% těchto příměsí. Nerozvitá květní poupata se sbírají tehdy, když se původní bělavá nebo zelenavá barva začíná měnit na nachovou.

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....