Cannamil Konopí semínko loupané 90g Cannabis sativa semen tot.

Cannabis sativa semen loupané 90g
Celý popis
Kód produktu: 110003
nedostupné
Cena s DPH: 62,60
Cena bez DPH: 55,89
  • Popis
  • Dotaz prodejci
  • Odeslat známému
Celý popis
  • Konopné semínko loupané 90g (Český text na obalech)

Složení: Cannabis sativa semen. Konzumace konopných semínek dodává tělu všechny esenciální aminokyseliny potřebné k udržení zdraví, esenciální mastné kyseliny Omega 3, 6, 9 v poměru dokonale vhodném pro lidský organizmus, dále pak mnoho stopových prvků - např. jód, chrom, stříbro, lithium a zajišťuje přísun materiálu potřebného k vytvoření imunitu-tvořících gamma globulinů. Konopné semínko je získáváno z odrůd konopí schválených pro kultivaci v EU. Původ: ČR. Neobsahuje THC (Delta9-tetrahydrocannabinol).
Užívání: Semínka je skvělé jíst samotná, mohou se přidávat do jogurtů, cereálií, pečiva anebo libovolných jídel.
Výrobce: Milota s.r.o., Záhumení 168, 74285 Vřesina, www.milota.com, milota@milota.com
Země původu: Česká republika 

  • Konopné semienko lúpané 90g (Slovenský text na obaloch)

Zloženie: Cannabis sativa semien. Konzumácia konopných semienok dodáva telu všetky esenciálne aminokyseliny potrebné k udržaniu zdravia, esenciálne mastné kyseliny Omega 3, 6, 9 v pomere dokonale vhodnom pre ľudský organizmus, ďalej potom mnoho stopových prvkov - napr. Jód, chróm, striebro, lítium a zaisťuje prísun materiálu potrebného k vytvoreniu imunitu-tvoriacich gamma globulínov. Konopné semienko je získavané z odrôd konope schválených pre kultiváciu v EÚ. Pôvod: ČR. Neobsahuje THC (Delta9-tetrahydrokanabinol).
Užívanie: Semienka je skvelé jesť samotné, môžu sa pridávať do jogurtov, cereálií, pečiva alebo ľubovoľných jedál.

Komplexní informace o bylině Konopí seté bez léčivých účinků:
Více informací o léčivých účincích byliny Konopí seté 
ZDE:
 

Konopí seté: Droga:
Latinsky: Herba cannabis sattiva
Česky: Nať konopí setého

Konopí seté: Názvy:
Slovensky:
Konopa indická, konopa siata
Německy: r Hanf, Saathanf, Kulturhanf

Chemické složení: Nať konopí indického obsahuje 0,1-0,3% silice a 2,5-20% pryskyřičnatých látek. Jejich podstatnou část tvoří substance s antibakteriálními vlastnostmi (např. kanabidiol), kyselina kanabidiolová (má i sedativní účinky), kanagiberol aj. Opojení vyvolává tetrahydrokanabinol, současně má i analgetické účinky. Jeho podíl v konopí pěstovaném v tropických oblastech dosahuje asi 0,4%. Dále jsou přítomny cholin, trigonellin, stopy kumarinu, seskviterpeny, kyselina jablečná a šťavelová, pektany a další látky. Olejnaté nažky obsahují až 37% tzv. vysýchavého oleje, který tvoří především acylglyceroly kyseliny linolové o olejové. Dále pak bílkoviny, cholin, trigonellin a enzymy.

Vnitřní užití:
Aplikační formy: pryskyřice, sušené listy, tinktura, nabilonové kapsle.
Většinou se podávají samostatně semena, protože je vhodné je před použitím podrtit, což ve směsi není možné. Podrtit by se ovšem měla skutečně těsně před zpracováním, protože jinak velmi rychle žluknou.
Listovou drogu můžeme míchat bez omezení.
Semeno se podává ve formě čaje v běžných dávkách.
Semeno je možno podávat i formou prášku. V tom případě jej užíváme až 4krát denně, na špičku kulatého nože.
Vrcholky větviček podáváme formou odvaru v množství 2-3 šálky denně.

Popis: Konopí seté je dvoudomá rostlina. Samčí čili prašníkové rostliny se v praxi nazývají poskonné konopí. Odkvétají a uzrávají o několik týdnů dříve a dávají jemnější vlákno. Samičí pestíkové rostliny se nazývají hlavaté konopí, jsou statnější a uzrávají později. Poměr počtu samčích a samičích rostlin je 47-53%. Konopí je rostlina vysoká až 4 metry se silnou, vláknitou lodyhou, která je málo rozdvojená a má řidší listoví. Konopí je dvoudomá letnička. Dolní listy jsou někdy vstřícné, ostatní střídavé, s čepelemi 5 až 9 dlanitěsečnými. Květy vyrůstají v úžlabních vrcholičnatých latách, plodem je hladká nažka, zvaná semenec neboli ptačí zob.

Místo výskytu: Konopí seté je výhradně pěstovaná léčivá a technická rostlina, ojediněle zplaňuje. Poddruh konopí seté indické (Cannabis sativa var. indica) je v České republice zakázáno pěstovat, protože obsahuje omamné látky, které v konopí setém chybí.

Pěstování:
Obecně:
Pěstuje se u nás jako jednoletá textilní rostlina. Konopí "sinsemilla" - bez semen. V klimatických podmínkách ČSFR je možno vypěstovat rostliny s vysokým obsahem aktivního kanabinolu tím, že se vytrhají samčí rostliny ještě před tím, než stačí opylit samičí. Naše odrůda - Rastislavické konopí - se pěstuje pro vlákno a má nízký obsah tetrahydrokanabinolu. Dají se ale sehnat semena, kde obsah účinné látky je až 38 mg THC na 1 g sušené drogy (která byla vypěstována u nás).(Lumír Hanuš - Katedra hygieny a epidemiologie LF Palackého univerzity, Olomouc). Semena se sází do poměrně kypré půdy, která je na hranici kyselosti. Může se přidat dusík v podobě vápna, kterým se půda lehce popráší. Pak stačí jen slunce a dostatek vláhy.
Při sběru se vytrhá i s kořeny nebo se u země odřeže, potom se pověsí kořeny nahoru, nejlépe na půdě, protože pomalu schne a suší se třeba až do vánoc. Čím pomaleji schne, tím jemnější je potom produkt, neškrábe v krku a má i více obsahových látek. Dobře usušená droga je poddajná a udělá se z ní prach.
Pak se vezme pětilitrová sklenice a do nich se dají usušené menší lístky z okolí semeníku i se semeny. Ta se pak vyndají, ale je-li někde mariánka zvlášť dobrá, ví se, ve které to bylo a ta semena se vysejí. Samčí rostliny se vytrhávají hned po oplodnění. Před použitím se nabere hrst ze sklenice, v ruce se rozdrolí, nať se nasype na papírové víko a sklepává. První nejjemnější podíl je nejkvalitnější.
Optimální doba růstu 6 měsíců. Když se 1. května nasadí, koncem října se může sklízet. Technické konopí není ta samá odrůda jako indické, ale je možno si ji sám vyšlechtit.(Reflex 38/91).

Poloha, podnebí, půda: Semena se sází do poměrně kypré půdy, která je na hranici kyselosti. Rostlina potřebuje slunce a dostatek vláhy.(?).

Hnojení: Může se přidat dusík v podobě vápna, kterým se půda lehce popráší.(?).

Doba sběru + sbíraná část: Narkotický sekret se získává hlavně z indické odrůdy konopí setého - Cannabis indica Lam. Obsahují jej žlázky v samičích pestíkových soukvětích i mladých listech (je obsažen i v konopí setém ale v podstatně menším množství, méně než 0,3% Delta9-Tetrahydrocannabinolu-THC). Drogu tvoří vrcholky samičích rostlin sbírané v době, když začínají dozrávat plody. Předmětem užití v medicíně je jednak plod a jednak nať, trhaná zpravidla jen z vršků rostliny. Konopí seté ani jeho meziprodukty prakticky neobsahují žádné omamné látky.

Poznámky: Konopí seté (konopě setá) - Cannabis sativa L. je u nás známé jako jednoletá bylina pěstovaná pro stonková vlákna. Její olejnaté nažky obsahují až 37% tzv. vysýchavého oleje, který tvoří především acylglyceroly kyseliny linolové o olejové. Hlavním producentem konopného oleje je SSSR. U nás se olej používá v horských oblastech. Plody - nazývané semenec - slouží jako krmivo pro ptáky.
Konopí pochází z Ázie. Některé sorty se pěstují pro vlákno nebo olej, z jiných se získávají omamné látky. Narkotický sekret se získává hlavně z indické odrůdy konopí setého - Cannabis indica Lam. Obsahují jej žlázky v samičích pestíkových soukvětích i mladých listech (je obsažen i v konopí setém). Drogu tvoří vrcholky samičích rostlin sbírané v době, když začínají dozrávat plody. Pryskyřičnatý konopný sekret je jako narkotikum známý pod názvem hašiš (v Indii charas), marihuana, ganja nebo kif. Do těla se dostává kouřením, žvýkáním, pitím extraktů apod. Naše konopí má hašiše velmi málo, i když se dříve užívalo sušených vrcholků konopných rostlinek lidově jako uspávacího prostředku a při různých nervových chorobách.
Postup zpracování stonků je stejný jako u lnu. Posečení, rosení, popřípadě máčení, usušení, tlučení, tření, vochlování, česání na čisté konopí, konopnou koudel a spředení. Z příze se vyrábějí pevné provazy a různé tkaniny.
Plody konopí setého se užívají pod názvem semenec jako ptačí zob, dále se z nich lisuje olej, kterého obsahují 30%.
Zahradě, na které je vyseto konopí se vyhýbají motýli.

Dotaz prodejci

Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Nevíte si rady s výběrem nebo máte jakékoliv další otázky? Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.

povinné položky

Odeslat známému

Doporučili byste tento produkt svému kolegovi či známému?
Pošlete mu krátký vzkaz prostřednictvím tohoto formuláře.

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....