Zázvor pravý oddenek mletý 100g Zingiberis officinalis radix plv.

20.5.2024

Zázvor pravý oddenek mletý 100g Zingiberis officinalis radix plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky zázvoru na lidské tělo?
A:Zázvor má mnoho pozitivních účinků na lidské tělo. Může pomoci s trávicími problémy, snižovat záněty a bolesti, podporovat imunitní systém a dokonce i zlepšovat krevní oběh.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je zázvor vhodný pro vegetariány a vegany?
A:Ano, zázvor je vhodný pro vegetariány a vegany, protože je rostlinného původu a neobsahuje žádné živočišné produkty.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho je možné skladovat mletý zázvor?
A:Mletý zázvor lze skladovat až jeden rok v uzavřené nádobě, která je uložena na suchém a chladném místě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze použít mletý zázvor v kuchyni?
A:Mletý zázvor lze použít jako koření do různých jídel, například do polévek, omáček či marinád. Může také přidat chuť do smoothies a čaje.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi mletým a čerstvým zázvorem?
A:Čerstvý zázvor má silnější a ostrou chuť než mletý zázvor. Čerstvý zázvor také obsahuje více aktivních látek, které mají pozitivní účinky na zdraví, jako například gingerol. Mletý zázvor je užitečný pro kořenění jídel a má delší trvanlivost než čerstvý zázvor.

Zázvor pravý (Zingiber officinale) patří mezi nejoblíbenější byliny po celém světě. Tento stálezelený trs z čeledi zázvorovitých má charakteristickou vůni a jemně pálivou chuť. Tento oddenek, mletý na jemno, má obecnou schopnost poskytnout úlevu od bolesti a snížit horečku. Zázvor mletý je účinný při léčbě nachlazení, zánětů a revmatismu. Jeho použití je také velmi účinné pro trávení, gastrointestinální onemocnění a vředy. Pro podporu imunity může být užitečné i jeho užívání v kombinaci s vitaminy a minerály. Mletý oddenek zázvoru je bohatý na bioaktivní látky, jako jsou esenciální oleje, flavonoidy, polyfenoly a saponiny. Obsahuje také řadu terapeuticky účinných látek, jako je gingerol a shogaol, které mají analgetický, antiseptický a protizánětlivý účinek. Mletý zázvor může být také užíván jako uklidňující lék na příznaky deprese a úzkosti. Mletý oddenek zázvoru může být také použit pro ošetření řady kožních problémů, jako je ekzém a psoriáza. Kromě toho má tato bylina vynikající antioxidační schopnosti, které pomáhají při prevenci rakoviny a dalších chronických onemocnění. Užívání mletého zázvoru může způsobit některé nežádoucí vedlejší účinky, například nevolnost, zvracení, zácpa a průjem. Toto by mělo být berou v úvahu, když je přijímána dávka. Musíte se také vyhnout jeho předávkování, protože to může způsobit nepříjemné nežádoucí účinky. Před každým užitím přípravku nebo konzumací přírodních produktů s obsahem zázvoru doporučujeme vždy provést test na alergie. Tento produkt je dodáván jako mletý zázvorový oddenek (Zingiberis officinalis radix plv.) V 100g sáčku. Je k dispozici v řady obchodů se zdravou výživou a lékáren. V závěru lze říci, že zázvor je jednou z nejsilnějších a nejvíce prospěšných bylin. Pravidelná konzumace mletého oddenku může přinést úlevu od bolesti, horečky a revmatismu, stejně jako hlubší posílení imunitního systému a omezení příznaků deprese. Proto je nutné, abyste se poradili s lékařem nebo lékárníkem před zahájením léčby tímto léčivým prostředkem.

Zázvor pravý oddenek mletý 100g Zingiberis officinalis radix plv.
nedostupné
58,00
51,79 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....