Yzop lékařský nať řez. Hyssopus officinalis herba cons.

14.6.2024

Yzop lékařský nať řez. Hyssopus officinalis herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Yzop lékařský nať řez?
A:Yzop lékařský nať řez je bylinka s latinským názvem Hyssopus officinalis herba cons, která se často používá v medicíně a kulinářství.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy Yzopu lékařského nať řez?
A:Yzop lékařský nať řez obsahuje mnoho antioxidantů a látek s protizánětlivými a antibakteriálními účinky, které pomáhají bojovat proti infekcím a podporují imunitní systém. Také se tradičně používá k léčbě respiračních onemocnění a trávicích problémů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Yzop lékařský nať řez používá v kuchyni?
A:Yzop lékařský nať řez se často používá jako koření do grilovaných jídel, omáček, salátů a polévek. Má silnou chuť a vůni, takže se doporučuje používat ho opatrně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Yzop lékařský nať řez pěstuje a skladuje?
A:Yzop lékařský nať řez je vytrvalá rostlina, která potřebuje slunce a dobrou odvodněnost půdy. Její listy mohou být sklizeny v létě a sušeny na tmavém a suchém místě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká varování při užívání Yzopu lékařského nať řez?
A:Yzop lékařský nať řez má mírně stimulační účinek na nervový systém, takže by

YZOP LÉKAŘSKÝ (HYSSOPUS OFFICINALIS HERBA CONS.) Yzop lékařský je vytrvalá bylina, která roste obvykle na vysokých místech. Yzop lékařský má nať - červeno-fialové až fialové chomáčky květin, jejichž průměr se pohybuje okolo jednoho centimetru. Pochází z rodiny Labiatáceae. Yzop lékařský je obvykle používán jako léčivá bylina, která má antiseptický, protivirový a dekongestivní účinek. Je také dobře znám pro své pranostické vlastnosti. Yzop lékařský se obvykle používá externě k léčbě různých onemocnění, například astmatu, respiračních onemocnění, nachlazení, chronických bronchitid a sinusitid. Externě se yzop lékařský může taky používat k léčbě kožních problémů, jako jsou ekzémy, akné a alergické reakce. Interně se yzop lékařský používá k léčbě trávicích problémů, jako je žaludeční nevolnost, nadýmání, nadýmání a nespavost. Kromě toho může yzop lékařský posílit imunitu, pomoci bojovat proti infekcím, zklidňovat pocity úzkosti a snížit horečku. Yzop lékařský se obvykle prodává ve formě bylinných směsí, koleček, tinktur nebo čajových směsí. Může se taky použít zmražení, ale účinnost léčivých vlastností může být snížena. Před použitím yzopu lékařského by se měla s lékařem poradit, aby se vyloučila alergická reakce nebo jiné nežádoucí účinky užívání yzopu lékařského.

Yzop lékařský nať řez. Hyssopus officinalis herba cons.
Skladem (2.6 kg)
258,80
231,07 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....