Yzop lékařský nať 30g(20x1,5g) Hyssopus officinalis herba plv.

14.6.2024

Yzop lékařský nať 30g(20x1,5g) Hyssopus officinalis herba plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky yzopu lékařského na organismus?
A:Yzop lékařský má řadu pozitivních účinků na organismus, včetně podpory trávení, posílení imunitního systému a zmírnění kašle. Má také antiseptické vlastnosti a může být používán při kožních infekcích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak připravit yzop lékařský nať k užití?
A:Yzop lékařský nať lze připravit jako čaj nebo odvar. Pro čaj stačí zalít jednu dávku (1,5g) yzopu horkou vodou a nechat louhovat 10 minut. Pro odvar je třeba dávku zalít horkou vodou a vařit 10 minut. Poté je třeba nechat odstát a přecedět.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké kontraindikace pro užívání yzopu lékařského?
A:Ano, yzop lékařský by neměli užívat těhotné ženy, kojící matky ani děti mladší 6 let. Dále by měli být opatrní lidé s gastrointestinálními problémy, jako je například žaludeční vřed.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat yzop lékařský nať?
A:Yzop lékařský nať by měl být skladován na suchém a tmavém místě při pokojové teplotě. Je třeba dbát na to, aby byl vždy dobře uzavřen, aby se nezvlhčel a neztratil své účinné látky.

e Yzop lékařský (Hyssopus officinalis) je trvalka z čeledi jalovcovitých. Roste vždy po celém území Evropy a jižní Asie. Většinou roste v skalnatých oblastech, na půdách s nedostatkem živin a ve suchých oblastech. Léčivé vlastnosti Yzop lékařský je ceněný pro jeho léčivé vlastnosti. Je bohatý na antioxidační látky, díky čemuž je jeho decoction lék na infekce dýchacího ústrojí a bolesti hrdla. Yzop lékařský také obsahuje polynenasycené mastné kyseliny, které podporují trávení. Kromě toho je yzop lékařský obecně uznávaný pro svůj blahodárný účinek na nervový systém. Využití V lidové medicíně se yzop lékařský využívá pro své léčivé vlastnosti. Jeho listy a nektar jsou oblíbeným lékem proti kašli a bronchitidě. Yzop lékařský je také často používán jako digestiv, používá se v čajích a odvarů. Je také oblíbenou ingrediencí v tradičních léčitelstvích a bylinných doplních stravy. Doporučení Yzop lékařský může být bezpečně užíván interně ve formě nálevů a odvarů. Externě může být použit v podobě pleťových lotionů a kompresí. Yzop lékařský je bezpečný, pokud se správně užívá podle návodu. Měli byste se však vyhnout samoléčbě a vždy se poraďte se svým lékařem, pokud jste těhotná, jste v průběhu léčby nebo trpíte chronickou nemocí.

Yzop lékařský nať 30g(20x1,5g) Hyssopus officinalis herba plv.
Skladem (10+ ks)
38,00
33,93 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....