Trnka obecná květ řez. Prunus spinosa flos cons.

30.11.2023

Trnka obecná květ řez. Prunus spinosa flos cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy čaje z květů trnky obecné?
A:Čaj z květů trnky obecné má uklidňující účinky na nervový systém a pomáhá při nespavosti a úzkostech.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze trnku obecnou použít k léčbě dýchacích potíží?
A:Ano, trnka obecná může pomoci zmírnit kašel a podpořit vylučování hlenů při respiračních onemocněních.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy se sklízí květy trnky obecné pro účely léčby?
A:Květy trnky obecné se sklízejí na jaře, obvykle mezi březnem a dubnem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky používání trnky obecné?
A:Při nadměrném užívání trnky obecné může dojít ke snížení krevního tlaku a zpomalení srdečního tepu. Proto by měl být její konzumace větším množstvím konzultována s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je možné použít trnku obecnou k léčbě menstruačních bolestí?
A:Ano, trnka obecná může pomoci zmírnit bolesti spojené s menstruací a také snížit krvácení. Nicméně, v tomto případě by měla být konzultována s lékařem kvůli možným vedlejším účinkům.

e Trnka obecná květ řez (Prunus spinosa flos cos.) je malý keř pocházející z rodiny rostlin Rosaceae (růžovité). Je původní v Jižní Evropě, kde je rozšíření v lužních lesích. Bylina má tmavě červené květy s malými okvětními lístky. Plod trnky obecné květu je malý černý tvaroh. Trnka obecná květ řez je užíván jako léčivá bylina a je součástí lidové medicíny. Obsahuje vysoké množství flavonoidů, zejména v listech. Byliny se používají k potlačení horečky, stimulaci imunitního systému a snížení bolesti. Má také antioxidační a protizánětlivé účinky. Dále může být účinným prostředkem pro zmírnění onemocnění kardiovaskulárního systému. Navíc se osvědčilo, že obecná trnka může pomoci potlačit alergickou reakci. Chuť trnky obecné květu je hořká, a proto je pro její užívání většinou smíchán s medem, cukrem nebo citronem, aby se učinila chutnější. Může být také připravena ve formě nápoje smíchaného s čajem. Také se může vařit ve formě odvaru nebo infuze. Užívání trnky obecné je užitečné, avšak lékařský dohled je vždy doporučen. Důsledky nekontrolovaného užívání mohou zahrnovat nežádoucí vedlejší účinky, proto by se nemělo používat bez konzultace s lékařem nebo lékárníkem. Dále je třeba si uvědomit, že trnka obecná květ řez může interferovat s některými typy léčiv a může způsobit řadu nežádoucích účinků. Přes výše uvedené je trnka obecná květ řez účinnou přírodní látkou, která může přinést mnoho léčebných benefitů. Vzhledem k jeho složení je důležité dodržovat preventivní opatření a doporučení lékaře, aby se zabránilo nežádoucím vedlejším účinkům.

Trnka obecná květ řez. Prunus spinosa flos cons.
Skladem (10+ kg)
879,80
765,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....