Světlík lékařský nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons.

14.6.2024

Světlík lékařský nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to světlík lékařský nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons.?
A:Světlík lékařský nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons. je bylinková léčiva používaná k léčbě očních problémů, jako jsou například podráždění očí nebo suchost očí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se světlík lékařský nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons. používá?
A:Světlík lékařský nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons. se obvykle užívá v kapkách pro oko nebo ve formě čaje. Je třeba použít správnou dávku a konzultovat s lékařem nebo farmaceutem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Mohou být nějaké vedlejší účinky světlíku lékařského nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons.?
A:Vedlejší účinky jsou většinou vzácné, ale mohou zahrnovat alergické reakce, podráždění očí nebo suchost úst.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy by se neměl světlík lékařský nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons. používat?
A:Neexistuje žádný konkrétní seznam podmínek, kdy by neměl světlík lékařský nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons. být použit, ale pokud máte nějaké oční problémy, měli byste konzultovat s lékařem nebo farmaceutem.

ského článku Světlík lékařský je malá bylina, kterou lze poměrně snadno nalézt na loukách a v suchých lesích. Její botanický název je Euphrasia officinalis herba cons. Lidově je znám pod názvy jako světlík, dutina, jedle, horníček, lékařská dutinka nebo lékařská tráva. Světlík lékařský je především znám díky silným léčivým účinkům na oči a nosní dutinu. Bylina je bohatá na vitaminy A a C, flavonoidy a glykosidy. Jelikož obsahuje velké množství flavonoidů, může pomoci snížit zarudnutí a svědění očí a ubere bolest hlavy. Tráva se používá také k léčbě různých nachlazení, astmatu a dalších respiračních onemocnění. Světlíkový extrakt se doporučuje užívat k léčbě alergií, chronického kašle a únavy. Pro užití je nejvhodnější nasekaná tráva, která se používá v čajích. Pomáhá také při žaludečních potížích a dalších gastrointestinálních problémech, například při zažívacích obtížích a průjmech. Pravidelná konzumace pomáhá také proti infekcím močových cest. Z dalších terapeutických účinků lze jmenovat také posílení srdce a pomoc při léčbě těhotnosti. Navzdory svým léčebným účinkům, je nutné si uvědomit, že světlík může způsobit alergickou reakci. Při předávkování by mohly nastat problémy se sliznicemi, jako je svědění a vyrážka. Pokud po užívání této byliny dojde k nepříjemným nebo neobyčejným reakcím, je nutné okamžitě přestat užívat a poradit se s lékařem.

Světlík lékařský nať řez. Euphrasiae officinalis herba cons.
Skladem (10+ kg)
683,10
609,91 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....