Smil písečný květ celý Helichrysum arenarium flos tot.

30.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je smil písečný květ celý?
A:Smil písečný květ celý je rostlina Helichrysum arenarium, která se používá v tradiční medicíně jako léčivo na zažívací potíže a pro podporu funkce jater a ledvin.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá smil písečný květ celý?
A:Smil písečný květ celý se může užívat jako čaj, tinktura nebo extrakt. Doporučené dávkování se liší v závislosti na přípravku a zdravotním stavu pacienta.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má smil písečný květ celý nějaké vedlejší účinky?
A:Zatímco smil písečný květ celý je většinou považován za bezpečný, někteří lidé mohou trpět alergickými reakcemi. Osoby s žlučovými kameny by se měly vyhnout užívání této rostliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je vztah mezi smil písečným květem celým a kosmetikou?
A:Extrakt z smil písečného květu celého se často používá v kosmetických produktech kvůli svému protizánětlivému, antiseptickému a hojivému účinku na pokožku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit smil písečný květ celý?
A:Smil písečný květ celý lze zakoupit v lékárnách, obchodech s přírodními produkty a online obchodech. Je důležité zkontrolovat kvalitu produktu a informace o jeho pův

e Smil písečný květ celý, Helichrysum arenarium flos tot., patří do čeledi Asteraceae a její plody jsou peckovice. Květy mají jasně žlutou barvu a mají 5-6 cm v průměru. Rostlina je dvouletá, s tuhými, bílými stonky a větvemi. Listy jsou lesklé, nažloutlé až hnědé. Květy mají intenzivní vůni a dorůstají do výšky asi 0,5 metru. Smil písečný květ celý může být použit pro léčebné účely. Plody tohoto druhu obsahují hojně fenolické sloučeniny, včetně flavonoidů a kumarínů. Experimentální studie naznačují, že tyto látky mohou mít schopnost snížit hladinu cukru v krvi, regulovat metabolismus lipidů, antioxidační účinky a dokonce i protizánětlivé vlastnosti. Smil písečný květ celý je také často extrahován ze semen a listů, které jsou používány jako léčivé byliny po celé historii. Tradičně se bylina používá k léčbě nachlazení, kašle a astmatu. Některé studie navíc naznačují, že bylina může být užitečná pro léčbu depresí. Navíc se vyskytuje v některých kosmetických produktech, od pleťových krémů až po parfémy. Aby se zachovalo poskytnutí účinné, bezpečné a kvalitní péče o pacienty, musí být vždy dodržováno nařízení EU o popisu léčivých vlastností bylin. Proto je doporučeno, aby si pacienti vyhledali radu lékaře nebo lékárníka před použitím Smilu písečného květu a po poradě s profesionálními lidmi používali bylinu v souladu s jejich zdravotními potřebami.

Smil písečný květ celý Helichrysum arenarium flos tot.
Skladem (10+ kg)
655,50
570,00 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....