Slzovka obecná plod 150g

19.6.2024

Slzovka obecná plod 150g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to slzovka obecná?
A:Slzovka obecná (latinsky Lepidium sativum) je rostlina z čeledi brukvovitých, která se používá jako koření a má mnoho léčivých účinků.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak vypadá plod slzovky obecné?
A:Plod slzovky obecné je malý a kulatý, váží asi 150g a má zelenou až hnědou barvu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá plod slzovky obecné?
A:Plod slzovky obecné se používá jako koření do salátů, omáček a polévek. Má svěží chuť a vůni a obsahuje vitamíny, minerály a antioxidanty.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je plod slzovky obecné vhodný pro alergiky?
A:Pokud máte alergii na brukvovité rostliny, měli byste být opatrní s používáním plodu slzovky obecné. Doporučuje se konzultace s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit plod slzovky obecné?
A:Plod slzovky obecné lze zakoupit v mnoha specializovaných prodejnách se zdravou výživou, ale také v supermarketech a na internetu.

Slzovka obecná plod je jednoletá bylina z čeledi jitrocelovitých, známá také pod názvem majský keřík. Lze ji vysázet a její plody využít jako léčivou bylinu, která má schopnost vyléčit různé neduhy. K dosažení pozitivního účinku se slzovka obecná plod (150g) užívá ve formě odvarů, tinktur, odřezků nebo nápojů. Plody slzovky obecné obsahují následující látky, jež přispívají k pozitivnímu účinku: • Saponin, který je zodpovědný za diuretický účinek • Flavonoidy, které mají antioxidační, antivirové a protizánětlivé účinky • Taniny, které působí jako protizánětlivé a antibakteriální látky • Éterické oleje, které pomáhají obnovovat a posilovat imunitní systém Slzovka obecná plod je účinnou bylinou proti revmatismu, angině pectoris, ledvinovým a močovým kaménkům a také proti kožním onemocněním. Používá se také k úlevě od bolesti při teplotách, astmatu, nemocem průdušek a dalším nemocem, jako je ekzém, zhoubný bujení a artritida. Tato bylina se doporučuje užívat s opatrností, jelikož je schopna způsobit alergickou reakci. Pokud máte alergii na tyto látky, neuskutečňujte sebe-léčbu. Dříve než začnete s léčbou bylinami, obraťte se na lékaře.

Slzovka obecná plod 150g Coix lacrymajobi semen tot.
nedostupné
44,40
39,64 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....