Skořice květ (Skořicovník cejlonský) celý Cinnamomum zeylanicum flos tot.

26.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to skořice květ?
A:Skořice květ je sušený květ skořicovníku cejlonského, rostliny původem z Sri Lanky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá skořice květ v kuchyni?
A:Skořice květ se používá především jako koření do sladkých pokrmů, jako jsou koláče, dezerty, ovocné saláty a podobně. Může být také přidáván do čaje nebo kávy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní benefity skořice květu?
A:Skořice květ obsahuje mnoho antioxidantů a protizánětlivých látek, které mohou pomoci snížit riziko srdečních chorob, cukrovky a některých druhů rakoviny. Také může pomoci zlepšit trávení a regulaci hladiny cukru v krvi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu skořici květ zakoupit?
A:Skořice květ můžete najít v specializovaných obchodech s kořením, ale také na internetu. Dbejte na to, aby jste nakupovali kvalitní skořici květ, který není naplněn chemikáliemi nebo umělými přísadami.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat skořice květ?
A:Skořice květ by měl být skladován na suchém a chladném místě, ideálně v uzavřené nádobě. Pokud bude skladován správně, může vydržet až několik let.

e Skořice květ, Cinnamomum zeylanicum flos tot., je vonná bylina, která se sklízí ve Srí Lance. V tradiční medicíně se skořice používá pro své antiseptické, antivirové a protizánětlivé účinky. Obsahuje vysoké procento cinnamaldehydů, což jsou látky s antibakteriálními vlastnostmi. Tyto látky působí jako účinná ochrana proti škodlivinám. V lidové medicíně je skořice květ oblíbená pro svou schopnost zmírnit bolesti při chřipce a zánětu průdušek, stejně jako bojovat proti nachlazení. Díky svým antiseptickým, antivirovým a protizánětlivým účinkům může skořice také pomáhat při zmírnění účinků revmatismu a dnu. Uvnitř jeho vonného listu se nachází i mangan, který podporuje očištění trávicího systému a úlevu od trávicích poruch. Z tohoto důvodu je skořice květ velmi oblíbenou ingrediencí v receptech na bylinkové čaje. Často se do čajů také mísí zelený čaj, aby se zlepšily jeho antivirové vlastnosti. Skořice květ také přispívá k úlevě od stresu a únavy. Používá se také jako afrodiziakum nebo pro zmírnění menstruačních bolestí. Skořice květ by měla být vždy užívána s rozmyslem a po konzultaci se zdravotníkem. Vzhledem k silným účinkům by neměla být konzumována v příliš velkém množství, protože to může mít negativní vliv na lidské tělo.

Skořice květ (Skořicovník cejlonský) celý Cinnamomum zeylanicum flos tot.
nedostupné
724,50
630,00 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....