Šípek (Růže šípková) plod

19.6.2024

Šípek (Růže šípková) plod

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je význam šípku pro lidské zdraví?
A:Šípek je bohatý na vitamín C a další prospěšné látky, které mohou podporovat imunitní systém a pomoci ochránit proti chorobám.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se zpracovává šípek do potravin?
A:Šípek se často suší a používá se jako přísada do čajů, ovocných mixů nebo se z něj vyrábějí džemy a sirupy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak poznat zralost šípku?
A:Zralý šípek by měl mít intenzivní oranžovou až červenou barvu a být měkký na dotek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat šípek?
A:Šípek lze skladovat v suchu a chladu, ideálně v ledničce. Dále je možné ho sušit nebo mrazit.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky šípku na pokožku?
A:Šípek má vysoký obsah vitaminu C a antioxidantů, které mohou pomoci zlepšit stav pokožky a snížit případné příznaky kožních onemocnění.

ového článku Šípek (Růže šípková) plod je tolik rozšířená bylina, jejíž kořeny sahají do antického Řecka. Používá se k léčivým účelům a byl tradičně uznáván jako zdroj vitamínů a antioxidantů. Šípky jsou obecně bohatým zdrojem vitamínů C a E, jakož i dalších užitečných látek. Kromě toho mají také hojivé účinky na střeva, zejména tehdy, když jsou konzumovány ve formě jamu nebo extraktu. Šípky mohou pomoci zmírnit problémy se zažíváním, zmírnit křeče v žaludku a pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi. Obsahují také flavonoidy, které poskytují imunitní podporu, a také kyselinu elagovou, která je silným antioxidantem a může chránit před volnými radikály. Přítomnost velkého množství vitamínu C a antioxidantů může zvýšit obranyschopnost těla proti virovým onemocněním. Kromě léčebných vlastností může být šípkový plod užitečný jako účinný prostředek pro očištění krve. Používá se k odstranění přebytečného tuku, toxinů a toxinů ze systému. Šípkový plod můžete konzumovat několika způsoby - můžete si vyrobit šípkový čaj, přidat ho do salátu nebo ho použít k výrobě marmelády nebo džemu. Jedna z nejlepších věcí na šípkovém plodu je, že jeho výhody můžete získat bez ohledu na způsob jeho konzumace. Takže vyzkoušejte, co to udělá pro vaše zdraví!

Šípek (Růže šípková) plod drcený 100g Cynosbati fructus (rosa canina) cons.
Skladem (10+ ks)
61,00
54,46 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....