Sarsaparilla (Přestup léčivý)

19.6.2024

Sarsaparilla (Přestup léčivý)

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je sarsaparilla?
A:Sarsaparilla je rostlina, která se tradičně používá k léčení různých zdravotních problémů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaká jsou hlavní užití sarsaparilly?
A:Sarsaparilla se často používá pro léčbu akné, ekzému, artritidy a dalších zánětlivých onemocnění.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se sarsaparilla užívá?
A:Sarsaparilla se může užívat v podobě čaje, tinktury nebo kapslí. Doporučuje se pouze po konzultaci s odborníkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky užívání sarsaparilly?
A:Někteří lidé mohou mít alergickou reakci na sarsaparillu a mohou se objevit vedlejší účinky, jako jsou bolesti hlavy, závratě nebo nevolnost.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je sarsaparilla vhodná pro každého?
A:Ne každý může užívat sarsaparillu, zejména těhotné ženy, kojící matky a lidé s určitými zdravotními problémy by se měli vyhnout jejímu užívání. Doporučuje se konzultace s odborníkem před použitím jakékoli formy sarsaparilly.

e Sarsaparilla (Přestup léčivý) Sarsaparilla (Smilax medica) je zahradní léčivá bylina, která roste na trsech v podobě světle zelených vinev. Pochází z jižní Ameriky a vyšlechtili ji z divokého sarsaparilového listu. Rostlina má štiplavou chuť a aroma vanilkové škorice, které jsou využívány pro její léčebné účinky. Sarsaparilla je obecně používaná jako zejména protizánětlivé, antirevmatické, detoxikační a tonizující činidlo. Je to silný antioxidant, což znamená, že chrání buňky před volnými radikály, které poškozují zdraví. Může také pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a stimulovat imunitní systém. Vzhledem k tomu, že má antidiuretické účinky, je často využívána pro léčbu revmatismu, artritidy a dalších zánětlivých onemocnění. Sarsaparilla se obvykle užívá ve formě kapaliny, kterou se připravuje smícháním 1-2 polévkových lžic sarsaparilly s 8 uncími vody. Může se také využívat ve své sušené formě, dávkované 2 polévkové lžíce, 2-3x denně. Sušenou sarsaparillu také můžete přidávat do čajů, křížal nebo koktejlů. Před použitím se vždy poraďte se svým lékařem. Je třeba si uvědomit, že sarsaparilla obsahuje silné účinné látky, které mohou způsobit nežádoucí vedlejší účinky, jako jsou zvracení, bolest hlavy, únavu nebo alergickou reakci. Doporučuje se i přenechat užívání sarsaparilly těhotným ženám, stejně tak jako dětem. Při správném užívání může mít sarsaparilla řadu pozitivních účinků na vaše zdraví a celkovou pohodu. Tato bylina je však nutné užívat s opatrností, aby nedošlo k nežádoucím reakcím.

Sarsaparilla (Přestup léčivý) kořen 50g Smilax sarsaparilla radix cons.
Skladem (10+ ks)
59,00
52,68 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....