Řecké seno (Pískavice) semeno celé Trigonella foenum-graeceum semen tot.

22.2.2024

Řecké seno (Pískavice) semeno celé Trigonella foenum-graeceum semen tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je řecké seno?
A:Řecké seno, také známé jako pískavice, je rostlina s léčivými účinky, která pochází z oblasti Středního východu a Indie.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá řecké seno?
A:Semena řeckého sena se používají především k posílení imunitního systému, ke snížení hladiny cukru v krvi a k podpoře trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má řecké seno nějaké vedlejší účinky?
A:Při správném dávkování nemá řecké seno žádné vedlejší účinky. Při nadměrném užití může však způsobit trávicí potíže a průjem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze získat řecké seno?
A:Řecké seno lze zakoupit v mnoha obchodech s potravinami, ale také ve specializovaných prodejnách s bylinami a kořením.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je řecké seno vhodné pro každého?
A:Řecké seno není vhodné pro těhotné ženy a kojící matky. Lidé trpící cukrovkou nebo srdečními chorobami by měli před použitím konzultovat s lékařem.

e. Řecké seno (Pískavice) je trvalka z čeledi vlčího máku. Tato rostlina dorůstá výšky 30 - 100 cm a má listy trojúhelníkovitého tvaru sytě zelené barvy. Řecké seno se pěstuje po celém světě a jeho semínka jsou bílá s červenou skvrnou. Semena Trigonella foenum-graeceum obsahují velké množství cenných látek, zejména mastné oleje, saponiny, flavonoidy, aminokyseliny, bílkoviny a vitaminy. Jsou bohaté na draslík a fosfor, hořčík, železo, copper, mangan a vápník. Vzhledem k vysokému obsahu minerálních látek jsou semena řeckého sena často používána k doplnění stravy. Semena řeckého sena se používají pro jejich léčivé vlastnosti. Při malém množství mají laxativní účinky a jsou účinné při léčbě artritidy, revmatismu, infekčních onemocnění, vředů, úpalu a kožních alergií. Při vyšších dávkách mají choleretické účinky a jsou užitečné při léčbě hypertenze a hyperlipidemie. Dále jsou používána jako antispasmodické, tonické, protizánětlivé a kardiovaskulární léky. Semena řeckého sena by měla být užívána s opatrností a pouze pod lékařským dohledem. Neměly by se užívat během těhotenství a kojení. Může způsobit alergické reakce a měla by být užívána s opatrností při léčbě diabetu. Řecké seno může být použito téměř v jakémkoli jídle nebo nápoji, jako je čaj nebo mléčné nápoje. Mohou být použity jako obalová směs či ve směsích koření. Třením semínek řeckého sena můžete dosáhnout samostatná prášek, který lze použít při vaření.

Řecké seno (Pískavice) semeno celé Trigonella foenum-graeceum semen tot.
nedostupné
189,80
169,46 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....