Psyllium 98% čistota přírodní vláknina 200g

14.6.2024

Psyllium 98% čistota přírodní vláknina 200g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je psyllium?
A:Psyllium je přírodní vláknina získaná ze semen rostliny Plantago ovata, která se používá jako doplněk stravy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá psyllium?
A:Psyllium se obvykle užívá smícháním s vodou či jinými tekutinami. Doporučená dávka se liší podle výrobce, ale obvykle se pohybuje v rozmezí od 1 do 2 lžiček denně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy psyllia pro zdraví?
A:Psyllium zlepšuje trávení, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, reguluje krevní cukr a zvyšuje pocit sytosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky při užívání psyllia?
A:Někteří lidé mohou pocítit nadýmání, pálení žáhy a bolest břicha, pokud užívají psyllium v příliš velkém množství nebo bez dostatečného množství tekutin.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je psyllium vhodný pro každého?
A:Pokud máte problémy se zažíváním, vysoký cholesterol nebo cukrovku, může být psyllium pro vás užitečné. Nicméně, pokud trpíte nějakým zdravotním stavem nebo užíváte léky, měli byste se nejprve poradit s lékařem, zda je psyllium pro vás vhodné.

e Psyllium (Plantago ovata) je jednoletá bylina vyskytující se na území Střední Asie. Listy bývají vejčitého tvaru, sražené a dlouhé 5-6 cm. Květy jsou světle žluté barvy a plodem je semeno, které může být uzavřené v pevné skořápce nebo mít pouze lepivou slupku. Psyllium 98% čistota přírodní vláknina 200g je běžným produktem v herbářích. Je to suchá surovina vhodná pro další zpracování. Obsahuje vysokou míru vlákniny, dobré sacharidy a polysacharidy, které jsou velmi vhodné pro prebiotickou funkci a využití v potravinách. Psyllium také obsahuje fenolické kyseliny, které jsou účinné při léčbě problémů trávení a také snižují hladinu cholesterolu. Bylina je běžně doporučována pro lidi s nadváhou nebo diabetiky, protože pomáhá rychleji pociťovat sytost a tím snížit chuť k jídlu. S jeho pomocí se dá účinně pomoci při zácpě, ale i při průjmech. Může fungovat jako antioxidant a detoxikant. Psyllium 98% čistota přírodní vláknina 200g je bezpečná k užívání a obecně dobře snášená. Nicméně před jeho užíváním byste se měli poradit se svým lékařem, aby se ujistil, že je to vhodná volba pro vás. Doporučuje se užívat ho ve spojení s pitnou vodou a neměly by se během jeho užívání pít kofeinové nápoje nebo alkohol. Provedené studie ukázaly, že psyllium je účinnou látkou v boji proti obezitě a cukrovce, stejně jako účinnou vlákninou pro zdravou stolici. Jeho použití však může mít určité vedlejší účinky, jako jsou bolesti břicha, nevolnost, zvracení a zácpa. Pokud se tyto příznaky vyskytnou, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

Psyllium 98% čistota přírodní vláknina 200g Psyllium ovata Husk
Skladem (10+ ks)
139,00
124,11 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....