Průtržník lysý nať řez. Herniaria glabra herba cons.

24.6.2024

Průtržník lysý nať řez. Herniaria glabra herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je průtržník lysý nať?
A:Průtržník lysý nať (Herniaria glabra herba) je bylina, která se tradičně používá v lidové medicíně k léčbě močových cest a ledvinových kamenů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se průtržník lysý nať používá?
A:Průtržník lysý nať se obvykle připravuje jako čaj. Suchou rostlinu zalijeme vroucí vodou a necháme louhovat asi 5-10 minut. Poté čaj slijeme a můžeme ho po ochlazení opít.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou nějaké vedlejší účinky spojené s užíváním průtržníku lysého nať?
A:Pokud se dodržují doporučené dávky, neměly by nastat žádné závažné vedlejší účinky. Při delším užívání se ale mohou objevit trávicí obtíže.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se dá průtržník lysý nať zakoupit?
A:Průtržník lysý nať se dá zakoupit v lékárnách, ale i v některých specializovaných obchodech s bylinami.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může průtržník lysý nať nahradit lékařskou péči?
A:Ne, průtržník lysý nať nemůže nahradit lékařskou péči. Pokud máte podezření na nějaké zdravotní problémy, je vhodné konzultovat s lékařem.

Průtržník lysý nať řez (Herniaria glabra herba cons.). Je to jednoletá bylina, vytrvalá tráva. Roste ve všech celém území Evropské Unie. Má několik průměrných výšek a váže se k mírným oblastem, kde je dostatek vlhka. Květy Průtržníku jsou malinké, bílé s fialovými skvrnami. Listy jsou jasně zelené a mají typickou vějířovitou strukturu. Ve starých herbářích je Průtržník používán jako léčivá bylina. To je důvod, proč jej Evropská unie uznala jako léčivou bylinu, aby pomohla bojovat proti některým zdravotním stavům. Průtržník lysý nať řez je užíván při léčbě kožních onemocnění, revmatických bolestí, ledvinových problémů a žlučníkových kamenů. Tato bylina také performuje jako diuretikum, což znamená, že pomáhá odvádět přebytečnou tekutinu z těla. S jeho výtažky také pracují jako žaludeční tonikum, které pomáhá podporovat lepší trávení. Můžeme také doplnit Průtržník lysý nať řez do naší stravy. Listy jsou chutné a mají příjemnou kyselou chuť. Mohou být konzumovány jako saláty nebo do různých jídel, například do polévek. Nezapomeňte však, že stejně jako jakákoliv jiná léčivá bylina, i Průtržník lysý nať řez se má užívat s opatrností. Než si ho vezmete, zkontrolujte se se svým lékařem, abyste se ujistili, že to zrovna není alergická reakce.

Průtržník lysý nať řez. Herniaria glabra herba cons.
Skladem (10+ kg)
458,90
409,73 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....