Proskurník lékařský list řez. Althaeae officinalis folium cons.

21.5.2024

Proskurník lékařský list řez. Althaeae officinalis folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je proskurník lékařský list řez. Althaeae officinalis folium cons.?
A:Proskurník lékařský list řez. Althaeae officinalis folium cons. je léčivá rostlina, která se používá k léčbě zánětů dýchacích cest, kašle, kataru a bolesti v krku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá proskurník lékařský list řez. Althaeae officinalis folium cons.?
A:Proskurník lékařský list řez. Althaeae officinalis folium cons. se obvykle užívá jako čaj nebo odvar. Lze ho také použít jako přísadu do medu a sirupů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může se proskurník lékařský list řez. Althaeae officinalis folium cons. užívat během těhotenství?
A:Užívání proskurníku lékařského listu řez. Althaeae officinalis folium cons. během těhotenství není doporučeno, protože jeho účinky na plod nebyly dostatečně prozkoumány.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky při užívání proskurníku lékařského listu řez. Althaeae officinalis folium cons.?
A:Některé osoby mohou trpět alergickou reakcí na proskurník lékařský list řez. Althaeae officinalis folium cons. V případě jakýchkoli nežádoucích účinků byste měli přestat užívat tento produkt a poradit se s lékařem.

e Proskurník lékařský (Althaeae officinalis) je jednoletá bylina s dlouho přímou lodyhou, dosahující výšky až 80 cm. Jeho listy jsou velké, vejčité, často tříkvěté, lesklé, po obou stranách omšelé. Květenství se skládá z malých žlutobílých kvítků, uspořádaných do hustých hroznovitých trysek napříč stonkem. Plody jsou tobolky. Proskurník lékařský roste převážně na slunných polích a ve svazích v evropských zemích. Léčivé vlastnosti proskurníku lékařského byly známy už od starověku, a to především jako lék na kašel, a to jak suchý, tak i mokrý. Listy a kořeny proskurníku obsahují velké množství flavonoidů a éterických olejů, které pomáhají podporovat imunitní systém a mají antioxidační účinek. Proskurník lékařský se používá také k léčení bolesti břicha, problémům s trávením a nespavosti. Listy proskurníku lékařského (Althaeae officinalis folium cons.) se používají k přípravě nálevu nebo výluhu. Je obecně doporučeno, aby tento nálev byl spotřebován do 24 hodin po jeho přípravě. Můžete si je také nastrouhat a přidat do zeleninových salátů, polévek nebo čajů. Proskurník lékařský je obecně prospěšný a užitečný pro vaše zdraví. Nicméně je důležité se poradit s lékařem dříve, než začnete brát jakoukoli léčbu.

Proskurník lékařský list řez. Althaeae officinalis folium cons.
nedostupné
345,00
308,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....