Přeslička rolní nať řez. Equisetum arvense herba cons.

4.6.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky přesličky rolní na lidské tělo?
A:Přeslička rolní obsahuje křemík, který přispívá ke zdraví vlasů, nehtů a pokožky. Také podporuje správnou funkci ledvin a močového traktu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nežádoucí účinky užívání přesličky rolní?
A:Při nadměrném užívání může dojít k otravě křemíkem, což způsobuje bolest svalů a kloubů. Může také snižovat hladinu vitamínu B1 v těle.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se přeslička rolní používá v léčbě?
A:Přeslička rolní se používá jako diuretikum, k odstranění přebytečné vody v těle. Lze ji také použít pro posílení kloubů a kostí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak by měla být přeslička rolní skladována?
A:Přeslička rolní by měla být skladována na suchém a chladném místě, aby si zachovala své účinné látky. Nevystavujte ji přímému slunečnímu záření.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je přeslička rolní vhodná pro těhotné ženy?
A:Těhotné ženy by měly před užíváním přesličky rolní konzultovat s lékařem. Přeslička rolní může být nebezpečná v prvních týdnech těhotenství, protože obsahuje látky, které mohou potenciálně poškodit plod.

Přeslička rolní nať řez (Equisetum arvense herba cons., také známá jako praslička nebo divoká přeslička) je bylina, která je často využívána k tradiční léčebné medicíně. Spadá do skupiny bylinných surovin s psychoaktivními účinky a její účinky jsou regulovány nařízením EU o popisu léčivých vlastností bylin. Přeslička rolní nať řez má dlouhou historii v lidových léčitelských tradicích. Používá se k léčbě mnoha nemocí, od anémie a revmatismu po bolesti hlavy a horečku. Nařízením EU o popisu léčivých vlastností tato bylina obdržela tyto oficiální léčebné vlastnosti: léčení revmatických a chronických onemocnění, snížení horečky, odstranění břišních potíží a zlepšení střevní funkce. Navzdory tomu, že jeho léčebné vlastnosti jsou oficiálně uznávány, nedoporučuje se přeslička rolní nať řez užívat dlouhodobě bez lékařského předpisu, jelikož je možné že může velmi rychle způsobit alergickou reakci. Stejně tak byste se měli vyhnout užívání tohoto bylinného extraktu v kombinaci s jinými léky a vyhnout se užívání během těhotenství a kojení. Přeslička rolní nať řez je dostupná ve formě tablet, tinktur, sirupů a čajů. Je důležité si uvědomit, že je lepší se poradit s lékařem ohledně dávkování a pravidelného užívání, aby se minimalizovalo riziko předávkování.

Přeslička rolní nať řez. Equisetum arvense herba cons.
Skladem (10+ kg)
248,90
216,43 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....