Popenec břečťanovitý nať řez. Glechoma hederacea herba cons.

24.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vlastnosti popence břečťanovitého nať řez?
A:Popenec břečťanovitý nať řez má protizánětlivé, diuretické a expektorantní účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se popenec břečťanovitý nať řez používá?
A:Popencem břečťanovitým nať řez se připravuje čaj, který se užívá pro podporu trávení a pročištění organismu. Také se používá jako prostředek k léčbě zánětu močových cest a dýchacích cest.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké kontraindikace pro užívání popence břečťanovitého nať řez?
A:Ano, popenec břečťanovitý nať řez by neměli užívat pacienti s poruchami srdečního rytmu a s nízkým krevním tlakem. Také by se měl vyhnout použití u těhotných a kojících žen.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky užívání popence břečťanovitého nať řez?
A:Vedlejšími účinky popence břečťanovitého nať řez jsou vysoký krevní tlak, bolesti hlavy a nevolnost. V případě výskytu těchto příznaků je nutné konzultovat s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se liší popenec břečťanovitý nať řez od Glechoma hederacea herba cons?
A:Glechoma hederacea herba cons se také nazývá proskurník obecný a má podobné účinky jako popenec bře

e Popenec břečťanovitý nať řez - Glechoma hederacea herba cons. je léčivou bylinou s protizánětlivými účinky. Používá se jako lék na kožní infekce, otoky po bodnutí hmyzem, otok dutin a ústní infekce. Popis: Popenec břečťanovitý je polokeř, který roste do výšky asi 15 cm s vytrvalými stonky a krátkou kořenovou soustavou. Listy jsou eliptické, měkké, často s modravým nádechem. Květy jsou v malých hroznech a mají purpurovou barvu. Nať je často řezaná nařezávaná. Lokalita: Roste ve středomořských zemích (Řecko, Itálie, Francie, Španělsko) a ve Střední a Východní Evropě (Rakousko, Německo). Sběr a skladování: Nať se nejčastěji sbírá začátkem léta. Musí se používat čerstvé, nebo uchovávat ve vzduchotěsných obalech, kde vydrží až 3 měsíce. Využití: Popenec břečťanovitý se nejčastěji používá k léčbě a prevenci různých kožních onemocnění, jako jsou otoky po bodnutí hmyzem, záněty, vředy a ústní infekce. Může se také použít při léčbě revmatismu, artritidy, cystitidy a bolesti zad. Tato bylina může být také použita v aromaterapii. Jeho esenciální oleje mohou být použity pro relaxaci a prevenci stresu. Doporučené dávkování: Uvnitř je obvykle doporučováno až 2 gramy sušené naťi denně, ale může se lišit v závislosti na lékařském posouzení. Vonnou látku lze také použít topicky, například ve formě odvaru. Kontraindikace: Popenec břečťanovitý může způsobit alergickou reakci u některých lidí, proto se doporučuje konzultovat s lékařem, pokud je používáte.

Popenec břečťanovitý nať řez. Glechoma hederacea herba cons.
nedostupné
275,30
239,39 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....