Pohanka obecná slupky celé Fagopyrum saggittatum tot.

30.5.2024

Pohanka obecná slupky celé Fagopyrum saggittatum tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je pohanka obecná?
A:Pohanka obecná (Fagopyrum esculentum) je rostlina z čeledi rdesnovitých. Je to druh, který se pěstuje pro své semenové plody, známé jako pohanka.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co jsou pohankové slupky?
A:Pohankové slupky jsou vnější vrstvy semen pohanky, které při zpracování odstraňujeme. Jsou tvrdé a nepoživatelné, ale obsahují mnoho živin.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy konzumace pohankových slupek?
A:Pohankové slupky obsahují hodně vlákniny, minerálů a antioxidantů. Pomáhají při trávení a snižují riziko vzniku některých onemocnění.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být konzumace celých pohankových zrn nebezpečná?
A:Většinou ne, ale někteří lidé mohou být alergičtí na pohanku. Navíc celá zrna mohou obsahovat kyselinu fytovou, která může omezovat vstřebávání některých živin.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Fagopyrum saggittatum tot?
A:Fagopyrum saggittatum tot je latinský název pro celé zrno pohanky obecné.

Pohanka obecná (Fagopyrum saggittatum), je bylina vhodná pro řadu terapeutických účelů. Obsahuje celé slupky, semena a plody. Je užívána jako přísada do potravin, ale má i léčivé účinky. Pohanka obecná se tradičně používá pro léčbu nachlazení a dalších respiračních onemocnění. Slupky pohanky obsahují flavonoidy a polyfenoly, které podporují imunitní systém a brání zánětlivým reakcím. Pohanka má také antioxidační vlastnosti, které chrání proti volným radikálům a podporují celkovou rovnováhu. Semena pohanky se také používají jako přípravek na lehké poruchy trávení, protože mají očistné a detoxikační účinky. Obsahují bílkoviny, mastné kyseliny a aminokyseliny, které pomáhají zvyšovat celkovou metabolickou účinnost. Tělo také může těžit z vlákniny, kterou pohanka obsahuje. Vláknina pomáhá zdravě regulovat hladinu cukru v krvi, a tím chrání před cukrovkou. Vzhledem k tomu, že EU nemůže potvrdit léčivé účinky pohanky, doporučujeme se poradit s lékařem nebo lékárníkem před jejím užíváním.

Pohanka obecná slupky celé Fagopyrum saggittatum tot.
Skladem (10+ kg)
86,30
77,05 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....