Podběl lékařský list 30g

22.4.2024

Podběl lékařský list 30g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Podběl lékařský list 30g?
A:Podběl lékařský list 30g je bylinný přípravek s obsahem listů podbělu lékařského. Je určen k léčbě zánětlivých stavů v trávicím ústrojí, žlučových cestách a močové soustavě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Podběl lékařský list 30g užívá?
A:Podběl lékařský list 30g se užívá perorálně. Dospělí a děti nad 12 let užívají 3x denně po 1-2 čajových lžičkách přípravku. Děti od 6 do 12 let užívají 3x denně po ½-1 čajové lžičce přípravku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky Podbělu lékařského listu 30g?
A:Vedlejší účinky Podbělu lékařského listu 30g jsou velmi vzácné. Mohou se vyskytnout příznaky alergické reakce, jako je kožní vyrážka, svědění nebo otok. Pokud se tyto příznaky vyskytnou, měli byste přípravek okamžitě přerušit a vyhledat lékařskou pomoc.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení užívání Podbělu lékařského listu 30g?
A:Ano, Podběl lékařský list 30g by neměli užívat lidé trpící alergií na rostliny z čeledi hvězdnicovitých. Dále by se tento přípravek neměl užívat v těhotenství a kojen

e Podběl lékařský list (Arctium lappa L.) Podběl lékařský list je jednoletá bylina z čeledi hvězdnicovitých. Vyskytuje se ve všech evropských státech. Roste převážně na loukách, v polích a podél cest. Můžeme si ho pochopitelně vypěstovat i sami v naší zahradě. Díky velkým žlutým květům je velmi atraktivní. Léčivé vlastnosti Listy mladých rostlin se odprostřed dozdola vaří ve vodě nebo mléce a tato tekutina se používá na oplachování, omývání anebo pro působení do vnitřního užitku. Podběl je využíván v tradiční medicíně především k léčení kožních chorob, jako je například lupénka, akné a další. Jeho léčivé účinky jsou také využívány při léčení nachlazení, ledvinových chorob a zažívacích potíží. Obsah Podběl lékařský list je složen ze 30 g syrové sušené byliny. Dávkování Nejvhodnějším postupem je používat sušený podběl jako čaj nebo jeho výtažek. Čaj se připravuje tak, že se 1 čajová lžička sušených listů nebo 5-10 g mladé rostliny nasypou do sklenice horké vody. Toto nápoj se doporučuje vypít 3x až 4x denně.

Podběl lékařský list 40g Tussilago farfara folium cons.
Skladem (10+ ks)
28,00
25,00 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....