Plavuň vidlačka výtrusy plv. Lycopodium clavatum bisdep plv.

21.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co jsou výtrusy plavuň vidlačka?
A:Výtrusy plavuň vidlačka jsou mikroskopická semena, která slouží k reprodukci rostliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak vypadají výtrusy plavuň vidlačka?
A:Výtrusy plavuň vidlačka jsou velmi malé a mají tvar kulovitého váčku. Jsou obvykle světle hnědé barvy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se využívají výtrusy plavuň vidlačka v lékařství?
A:Výtrusy plavuň vidlačka mají tradičně využití v homeopatii a jako přírodní léčivo pro trávicí problémy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se sbírají výtrusy plavuň vidlačka pro potřeby lékařství?
A:Výtrusy plavuň vidlačka se sbírají ručně z rostliny v době, kdy jsou zralejší. Poté se suší a dále zpracovávají pro potřeby lékařství.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je plavuň vidlačka bezpečná pro konzumaci?
A:Plavuň vidlačka obsahuje toxické látky a by měla být konzumována pouze po konzultaci s lékařem nebo jiným odborníkem. Většinou se využívají pouze výtrusy rostliny pro léčebné účely.

ové zprávy Plavuň vidlačka (Lycopodium clavatum bisdep plv.) je vytrvalá, bylinná rostlina, která vyrůstá v silných houštinách na vlhkých a chladných místech mezi skâly a lesem. Má skleněnou, rovnou lodyhu, která mívá výšku až 40 cm, výhony se lidově říkají ''vidlačky''. Rozetovité listy jsou ve tvaru srdce s jemně zakončenými hranami. Květy jsou bílé, později nahnědlé. Plodem je růžově-hnědý dutý váleček vyplněný výtrusy (plv.). Léčebné vlastnosti plavuně vidlačky jsou velmi ceněny. Je uznáním pro transpiration, respiration, digestivní a nervové systémy. Extrakt z rostliny se používá jako preventivní léčba proti chorobám, jako je astma, kašel a zácpa. Má antiseptický účinek, je účinný proti průjmu a může být také užitečný při léčbě deprese a úzkosti. Používá se také tradiční medicína, například ve formě čajů a odvarů. Přípravky z plavuně vidlačky se doporučují i jako vzpruha, například pro lidi, kteří mají problémy s trávením. Z výtrusů plavuně vidlačky se připravuje i mast, která stimuluje pocení a odstraňuje toxiny z těla. Mast se používá v aromaterapii, kde se užívá pro uvolnění napětí nebo ke zmírnění bolesti. Plavuň vidlačka je významnou bylinou v čínské medicíně a léčení zahrnuje také tibetskou medicínu. Obecně se užívá k udržení zdraví a k boji proti mnoha nemocem. Mělo by se však mít na paměti, že extrakty z plavuně vidlačky, stejně jako jiné léčivé bylinky, by měly být používány s opatrností a s poradenstvím lékaře nebo lékárníka.

Plavuň vidlačka výtrusy plv. Lycopodium clavatum bisdep plv.
nedostupné
621,00
540,00 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....