Plavuň vidlačka nať řez. Lycopodium clavatum herba cons.

19.6.2024

Plavuň vidlačka nať řez. Lycopodium clavatum herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je plavuň vidlačka nať řez?
A:Plavuň vidlačka nať řez (Lycopodium clavatum herba cons.) je rostlina z čeledi plavuňovitých, která se používá v tradiční lidové medicíně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky plavuň vidlačka nať řez?
A:Plavuň vidlačka nať řez obsahuje látky, které mají protizánětlivé, antiseptické a diuretické účinky. Může pomoci při problémech s močovým traktem, zánětech nebo různých kožních problémech.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá plavuň vidlačka nať řez?
A:Plavuň vidlačka nať řez se používá v podobě odvarů a tinktur, které se připravují z jejího sušeného listí. Je důležité dodržovat dávkování a konzultovat užívání s odborníkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu zakoupit plavuň vidlačka nať řez?
A:Plavuň vidlačka nať řez se prodává v lékárnách, ale také ji lze zakoupit v bylinných obchodech či e-shopech.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky plavuň vidlačka nať řez?
A:Při správném dávkování a užívání by neměly nastat žádné vedlejší účinky. Nicméně, při předávkování může dojít ke zvýšení krevního tlaku, podráždění sliznic nebo k nevolnosti a zvracen

Plavuň vidlačka (Lycopodium clavatum herba cons.) je bylinná rostlina, která je často používána v tradiční medicíně i homeopatických preparátech. Má široce uznávané léčivé vlastnosti a je také spojena s různými psychologickými a fyzickými stavy. Plavuň vidlačka je jednodomá, přímé, vytrvalá bylina s množstvím úzkých, štíhlých, bledě zelených listů, které se nacházejí na dlouhém, hladkém, slabě vyklenutém křídle. Listy plavuně jsou bohaté na živiny a obsahují vitamíny C, E a K, stejně jako draslík, hořčík, vápník, křemík, síru a minerální soli. Plavuň může být použita jako tělesný zdroj esenciálních živin a pro své léčebné vlastnosti. Pro medicínské účely se nejčastěji používá nať a listy plavuně, které se před použitím řežou. Tyto části rostliny mají diuretické, mírně sedativní, antispasmodické, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Plavuň se osvědčila jako účinný prostředek pro léčbu různých zdravotních stavů, včetně astmatu, podrážděného tračníku, bolestí hlavy, revmatismu, artritidy, chronického kašle, horečky, kožních infekcí a onemocnění ledvin. Je také užitečná pro lepší trávení, nižší hladinu cholesterolu a snížení hmotnosti. Dalšími benefitními oblastmi, ve kterých se plavuň vidlačka uplatňuje, jsou posílení imunity, podporování nervového systému a úleva od depresí. Může také pomoci při detoxikaci organismu a uvolňování toxických látek z těla. Plavuň může být použita jako čaj, stejně jako je možné vařit listy, aby se použily jako obklady a komprese. Před použitím byste se měli poradit s odborným lékařem, aby se předešlo nežádoucím účinkům nebo komplikacím.

Plavuň vidlačka nať řez. Lycopodium clavatum herba cons.
Skladem (10+ kg)
807,30
720,80 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....