Pivoňka lékařská květ celý Paeonia officinalis flos tot.

19.6.2024

Pivoňka lékařská květ celý Paeonia officinalis flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je pivoňka lékařská květ celý?
A:Pivoňka lékařská květ celý je sušený květ rostliny Paeonia officinalis, který se používá v tradiční medicíně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu se pivoňka lékařská květ celý používá?
A:Pivoňka lékařská květ celý se používá k léčení různých zdravotních problémů, jako jsou bolesti hlavy, křeče a záněty.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se pivoňka lékařská květ celý užívá?
A:Pivoňka lékařská květ celý se obvykle vaří jako čaj nebo se používá v infuzích. Může se také použít v tinkturách nebo mastech.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky při užívání pivoňky lékařské květu celého?
A:Při příliš velkém dávkování se mohou vyskytnout gastrointestinální problémy, jako jsou průjem a nevolnost. Kvůli nedostatku studií však nelze vyloučit další vedlejší účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je pivoňka lékařská květ celý legální?
A:Ano, pivoňka lékařská květ celý je legální a používá se jako přírodní lék v tradiční medicíně. Nicméně, doporučuje se konzultovat s lékařem nebo znalcem bylin, než se začne užívat.

ového článku Pivoňka lékařská ( Paeonia officinalis flos tot.) Pivoňka lékařská je bylina, která je vysazována dobe našich předků. Tato bylina se používá jako léčivá rostlina. Celý květ Pivoňky lékařské se sklízí během léta, aby se získaly optimální léčebné účinky. Jeho drogy se skládají z květů, oddenků a vrcholů. Květy Pivoňky lékařské mají mnoho léčivých vlastností. Jsou antispasmodické, protizánětlivé, analgetické, sedativní, antiseptické a tonikum. Kromě toho mohou upravovat hladinu cukru v krvi a posilovat nervy, díky čemuž se často používají k léčbě deprese a úzkosti. Pivoňky lékařské lze také použít k léčbě nachlazení nebo nádorových onemocnění. Jediným pozorovaným nežádoucím účinkem Pivoňky lékařské, bohužel, jsou nežádoucí účinky na žaludek a střeva, což způsobuje bolest, zvracení a zažívací problémy. Proto je vždy lepší, aby pacienti, kteří užívají Pivoňku lékařskou, užívali léky na žaludek. Prostřednictvím soudného používání této rostliny můžete dosáhnout mnoha pozitivních účinků. Pivoňka lékařská je vhodná pro ty, kteří se potýkají s duševními a neurálními problémy, stejně jako pro osoby s metabolickými poruchami. Může být použita buď samostatně nebo ve formě tinktury nebo odvaru. Je však důležité si uvědomit, že před použitím Pivoňky lékařské je nutné vždy se poradit s lékařem.

Pivoňka lékařská květ celý Paeonia officinalis flos tot.
Skladem (10+ kg)
638,30
569,91 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....