Pepř zelený (Pepřovník) plod celý Piper nigrum fructus tot.

14.6.2024

Pepř zelený (Pepřovník) plod celý Piper nigrum fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaká je historie používání zeleného pepře?
A:Zelený pepř je používán již tisíce let a byl oblíbený v mnoha kuchyních po celém světě. V Indii se používá pro léčebné účely už od starověku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se získává zelený pepř?
A:Zelený pepř je plod pepřovníku, který se sklízí, když ještě není zcela zralý. Poté se suší nebo konzervuje, aby mohl být použit v kuchyni.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký má zelený pepř chuťový profil?
A:Zelený pepř má svěží a ovocnou chuť s mírně kořeněným nádechem. Jeho chuť je mírně pikantní a lehce hořká.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se zelený pepř používá v kuchyni?
A:Zelený pepř se používá jako koření do mnoha jídel, včetně masa, ryb, omáček, salátů a polévek. Také se často používá jako dekorace na talíři.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní výhody zeleného pepře?
A:Zelený pepř obsahuje mnoho antioxidantů a vitamínů, které podporují imunitní systém a pomáhají chránit tělo před chorobami. Může také pomoci s trávením a metabolismem.

e. Pepř zelený (Pepřovník) - Piper nigrum fructus tot. Pepř zelený (Pepřovník) – je bylina používaná běžně jako koření. Tento tropický keř je příbuzný rostlině pepř černý, ale má menší výšku. Květy pepřovníku jsou žluté a plody mají modro-zelenou barvu. V závislosti na druhu mohou být plody nepravidelného tvaru nebo kulaté. Pepř zelený je užíván lidmi po staletí pro jeho léčivé vlastnosti. Obsahuje cenný olej kyseliny linolové a karotenoidy, antioxidanty a látky s antiseptickými vlastnostmi. Léčebnými účinky pepře zeleného jsou podpora trávení, posílení imunity, zmírnění bolesti, zmírnění respiračních onemocnění a snížení krevního tlaku. Pepř zelený se obvykle přidává do různých jídel, ale může být také připraven jako čaj. Při přípravě čaje vezměte lžíci sušených plodů a zalijte je horkou vodou. Nechte je vyluhovat 15 minut. Poté přeceďte a pijte nejlépe bez cukru. Pepř zelený může také být použit v kombinaci s ostatními bylinami k potlačení horečky nebo proti kašli. Pepř zelený je celkově více než užitečnou bylinou a jeho léčivé vlastnosti jsou vynikající. Nicméně, stejně jako u všech bylin, je důležité, abyste se poradili s lékařem a dodržovali pokyny, co se týče dávkování a dlouhodobého užívání.

Pepř zelený (Pepřovník) plod celý Piper nigrum fructus tot.
nedostupné
1 366,20
1 219,82 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....