Pampeliška lékařská květ řez. Taraxaci officinalis flos cons.

24.6.2024

Pampeliška lékařská květ řez. Taraxaci officinalis flos cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je pampeliška lékařská květ řez vhodná pro léčebné účely?
A:Ano, pampeliška lékařská květ řez je hojně využívána v tradiční medicíně pro své mnohé léčebné účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejčastější léčebné účinky pampelišky lékařské květu řezu?
A:Pampeliška lékařská květ řez má antioxidační, protizánětlivé, diuretické a trávicí účinky. Může pomoci při problémech s trávením, bolestech hlavy, zánětech, akné, cukrovce a dalších zdravotních obtížích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se pampeliška lékařská květ řez používá?
A:Pampeliška lékařská květ řez lze použít jako čaj, tinkturu nebo výtažek. Je také možné ji použít jako suroviny pro výrobu mastí, krémů a kosmetických přípravků.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika spojená s užíváním pampelišky lékařské květu řezu?
A:Pampeliška lékařská květ řez by neměla být užívána během těhotenství a kojení. Stejně tak by ji neměli užívat lidé užívající některé léky na předpis nebo s nějakým zdravotním problémem. Vždy se poraďte s lékařem před užíváním.

e Pampeliška lékařská (Taraxaci officinalis) je trvalka, původem z jihoevropských a středoasijských oblastí a roste teď po celé Evropě a severozápadní Asii. Používá se hlavně květ. Květy pampelišky lékařské jsou růžové nebo nahnědlé a v průměru mají 3-4 cm, jsou okrově žluté nebo červené. Obsahují malé kulaté semínka, která jsou skrytá mezi listy. Léčivé vlastnosti pampelišky lékařské byly známé již od starověku. Květy pampelišky lékařské obsahují mnoho cenných látek jako je hořčík, vitamín C, karoten, éterické oleje, flavonoidy a třísloviny. V lidové medicíně se pampeliška lékařská používá hlavně pro stimulační účinky srdce, dýchacího ústrojí a ledvin. Je také známá pro své příznivé účinky na játra a krevní oběh. Proto se často používá jako součást léčebných postupů proti hypertenzi nebo cukrovce. Bylina se také používá jako léčba proti nadměrnému pocení, revmatické bolesti, vředy a infekce. Můžete ji použít i jako preventivní léčbu proti vzniku kamenů v ledvinách nebo močovém měchýři. Pokud ji používáte interně jako lék, je důležité dodržovat doporučené dávkování a neužívat ji déle než je doporučeno. Pokud ji chcete použít externě, můžete si vyrobit výluh z květů pampelišky lékařské. Stačí je nasypat do horké vody, nechat chvíli louhovat a poté je přecedit. Tento výluh pak můžete použít na obklady nebo jako koupel. Vaše receptura by měla obsahovat vždy čerstvé pampelišky lékařské. Bylina může být snadněji ovlivněna mrázem, takže abyste získali nejlepší možné účinky, zkuste ji uchovávat v suchu a v temnu. Můžete jíst i sušené květy pampelišky lékařské. Obsahují mnoho minerálů, vitamínů a antioxidantů. Jsou vhodné pro přidání do salátů, polévek nebo do smoothies. Než ale začnete s léčbou bylinou, nezapomeňte se poradit se svým lékařem. Použití bylin je v poslední době velmi populární, ale nikdy byste neměli na ordinaci nahrazovat tradiční léky bez lékařského schválení.

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....