Muškátovník vonný (ořech) mlety (prosev) Myristica fragrans fructus plv.

21.5.2024

Muškátovník vonný (ořech) mlety (prosev) Myristica fragrans fructus plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ a výskyt muškátovníku vonného?
A:Muškátovník vonný pochází z ostrova Banda v Indonésii. Dnes se pěstuje v tropických oblastech celého světa, včetně Indie, Srí Lanky, Thajska a Karibiku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá mletý ořech muškátovníku vonného?
A:Mletý ořech muškátovníku vonného se používá jako koření při vaření a pečení. Jeho chuť a aroma jsou intenzivní, proto je třeba s ním šetřit a používat ho jen v malém množství.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní benefity mletého ořechu muškátovníku vonného?
A:Mletý ořech muškátovníku vonného obsahuje mnoho antioxidantů, které podporují imunitní systém a bojují proti volným radikálům. Také pomáhá snižovat nervové napětí a stres a může být použit při léčbě trávicích problémů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho lze skladovat mletý ořech muškátovníku vonného?
A:Mletý ořech muškátovníku vonného by měl být skladován v uzavřeném kontejneru na chladném a suchém místě. Pokud je správně skladován, může být používán až jeden rok od data výroby.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky spojené s konzumací mletého ořechu muškátovníku vonného?
A:Konzumace velkého množst

e Muškátovník vonný (ořech) mletý (prosev) Myristica fragrans fructus plv. je bylina, která pochází z tropických oblastí východní Asie. Není to rostlina, je to ovoce, který se sklízí ze stromu Myristica fragrans. Plody jsou oblý, hladký, kaštanové barvy a mají tvar lískového ořechu. Když jsou praženy nebo přidány do popela, dávají osobitou omamnou a štiplavou vůni. Muškátovník vonný se často používá v medicíně a kuchyni. Obsahuje několik přírodních látek, jako je myrtenal, eugenol, safrol a ocilbin. Tato látky mají antiseptické a protizánětlivé vlastnosti. Díky svým léčivým účinkům je muškátovník považován za silnou medicinalií. Muškátovník je běžně používán ve stravování jako koření. Vhodný je pro pečení, pečivo, omáčky, saláty, maso a ryby. Je to účinná složka některých alkoholických nápojů. Muškátovníkový oříšek je populární ingredience ve výrobcích skladovaných masa a ovoce. Muškátovník vonný obsahuje některé nutritivní složky, jako je vláknina, sacharidy, bílkoviny, tuky, vitamíny a minerály. Má také velmi významnou úlohu v ayurvédské medicíně. Používá se k léčbě revmatismu, menstruačních potíží, migrén, zažívacích problémů, nadváhy, zimnice a k léčbě kožních onemocnění. Díky svým léčebným a nutričním účinkům je muškátovník vonný Myristica fragrans fructus plv. bezpečný a užitečný bylinný produkt. Protože je relativně snadno si jej můžete koupit ve formě prášku nebo štěpků.

Muškátovník vonný (ořech) mlety (prosev) Myristica fragrans fructus plv.
nedostupné
971,00
866,96 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....