Muškátovník vonný (ořech) celý Myristica fragrans fructus tot.

21.5.2024

Muškátovník vonný (ořech) celý Myristica fragrans fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je muškátovník vonný?
A:Muškátovník vonný (Myristica fragrans) je stálezelený strom z tropických oblastí, jehož plody jsou známy jako muškátové ořechy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá muškátovník vonný?
A:Muškátovník vonný se používá jako koření v kuchyni nebo jako léčivá rostlina. Muškátové ořechy se brousí na prášek a přidávají se do různých pokrmů, dezertů a nápojů. Muškátovníkový olej se používá jako aroma v parfémech a kosmetice.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní benefity muškátovníku vonného?
A:Muškátovník vonný obsahuje silné antioxidanty, které pomáhají chránit tělo před volnými radikály. Také má protizánětlivé účinky a může pomoct s trávicími problémy, nespavostí a úzkostí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má muškátovník vonný vedlejší účinky?
A:Při konzumaci v malých množstvích muškátový ořech nemá žádné vedlejší účinky. Avšak velké dávky muškátového oleje mohou způsobit nevolnost, zvracení a halucinace.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit muškátový ořech?
A:Muškátové ořechy se dají zakoupit v obchodech se speciálními kořením, ale také v obchodech s potravinami. Doporučuje se zakoupit celé ořechy a pok

. Muškátovník vonný (ořech) - Myristica fragrans fructus tot. Muškátovník vonný (Myristica fragrans fructus tot.) je tropická ovocná palma pocházející z oblasti východní Indie. Jako užitková rostlina se začal kultivovat v 18. století a rychle si získal velkou popularitu díky své intenzivní chuti a vůni. Látky obsažené v muškátovníku jsou používány jak v léčitelství, tak ve farmacii. Nejdůležitější složkou je myristin, aroma-terpen, éterický olej, galazolin, myristinol, terpineol, elemi, piperin a methyl-p-hydroxybenzoeacte. Muškátovník je také bohatý na vitamíny A, B1, B2, B3, C a P. Hlavní léčebné účinky jsou: antispasmodický, antiseptický, antialergický, laxativní, antirevmatický, antiepileptický, anthelmintický, antidepresivní, sedativní, choleretický a diuretický. Muškátovník vonný je tradičně používán pro léčbu následujících onemocnění: bolesti hlavy, nemoci žaludku, nemoci jater, anémie, nervové poruchy, revmatismu, cukrovky, menstruační potíže a dýchací potíže včetně astmatu. Jeho užití je také doporučováno pro prevenci některých bakteriálních onemocnění, stejně jako pro posílení imunitního systému. Mohou jej užívat také dospělí i děti, protože jeho účinné látky nejsou toxické. Pozor však na jeho předávkování a kontraindikace, může způsobit alergickou reakci, nevolnost, závratě, bolesti hlavy a zvracení. Muškátovník vonný je v současnosti široce používán v tradiční medicíně, ale také ve farmacii, protože jeho účinné látky pomáhají při léčbě mnoha onemocnění. Jeho příznivé účinky byly ověřeny v klinických studiích a experimentech. Jeho užívání je vhodné pro dospělé i děti, a to s ohledem na kontraindikace a nebezpečí předávkování.

Muškátovník vonný (ořech) celý Myristica fragrans fructus tot.
nedostupné
1 069,50
954,91 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....