Muškátovník vonný (květ) mletý 50g Myristica fragrans fructus (oplodí) plv.

18.5.2024

Muškátovník vonný (květ) mletý 50g Myristica fragrans fructus (oplodí) plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ muškátovníku vonného?
A:Muškátovník vonný pochází z Malajsie a Indonésie, ale dnes se pěstuje v mnoha tropických zemích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá mletý květ muškátovníku vonného?
A:Mletý květ muškátovníku vonného se používá jako koření při přípravě jídel, zejména omáček, polévek, dezertů a kořenící směsi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je mletý květ muškátovníku vonného vhodný pro vegetariány a vegany?
A:Ano, mletý květ muškátovníku vonného je vhodný pro vegetariány a vegany.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký má mletý květ muškátovníku vonného chuť a aroma?
A:Mletý květ muškátovníku vonného má výraznou, kořeněnou chuť a silné aroma s kořeněnými tóny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat mletý květ muškátovníku vonného?
A:Mletý květ muškátovníku vonného by měl být uskladněn v uzavřené nádobě na suchém a chladném místě. Doporučuje se použít do 6 měsíců od otevření obalu, aby se zachovala co nejlepší chuť a aroma.

ového článku Muškátovník vonný (Myristica fragrans fructus) je rostoucí keř s kulatými, jasně zelenými listy a modro-violetovými, sladce vonícími květy. Je endemitem jihovýchodní Asie a v minulosti byl oblíbenou surovinou pro přípravu léčivých bylinných čajů, které byly ve starověku úspěšně využívány jako prostředky na odstranění bolesti břicha, horečky nebo revmatické bolesti. Muškátovník vonný mletý 50g Myristica fragrans fructus (oplodí) plv.je přírodní produkt s vysokou koncentrací léčivých látek. Obsahuje kumarin, monoterpene, etherické oleje, cukry a minerály. V dnešní době je oblíbená pro své antispasmodic, anxiolytické a protizánětlivé vlastnosti. Ve studiích bylo prokázáno, že jednou ze složek muškátovníku je eugenol, který je užitečný při léčbě bolesti zubů a bolesti hlavy. Působí také jako relaxační agent a může být použit k regulaci psychických problémů, jako je úzkost, deprese a podrážděnost. Další studie potvrdily antiseptické a protizánětlivé účinky muškátovníku, které mohou být užitečné při léčbě otoků, zánětů a ran. Léčebná schopnost muškátovníku je zvláště silná u ústního ošetření. Obsahuje antibakteriální látky, které mohou eliminovat bakterie, plísně a viry. Z tohoto důvodu se muškátovník často používá k léčbě infekcí v ústech a k odstranění ústního zápachu. Perorální podání muškátovníku lze také použít k léčbě zažívacích potíží a trávicích onemocnění, jako je pálení žáhy, nadýmání a průjem. Muškátovník je také používán k léčbě respiračních potíží, jako je astma, bronchitida a nachlazení. Před jeho užitím je však nutné poradit se s lékařem. Navíc se nedoporučuje užívat muškátovníku dětem do 15 let, těhotným a kojícím ženám. Kromě léčivých vlastností je muškátovník často užíván k aromaterapii. Jeho aroma může působit uklidňujícím a relaxačním pocitem. Užití muškátovníku ve formě vonného oleje nebo obklady může pomoci odstranit stres a napětí. Vzhledem k jeho léčivým a aromaterapeutickým vlastnostem je muškátovník vonný ceněnou surovinou a využívá se ve mnoha různých léčebných a Aromaterapeutických směsích. Proto je důležité pořídit si muškátovník vonný mletý 50g Myristica fragrans fructus (oplodí) plv. pouze od spolehlivého obchodníka a dodržovat jeho dávkování a návod k používání.

Muškátovník vonný (květ) mletý 50g Myristica fragrans fructus (oplodí) plv.
Skladem (10+ ks)
110,00
98,21 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....