Muškátovník vonný (květ) celý 20g Myristica fragrans fructus (oplodí) tot.

14.6.2024

Muškátovník vonný (květ) celý 20g Myristica fragrans fructus (oplodí) tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to muškátovník vonný?
A:Muškátovník vonný je stálezelený strom, který se pěstuje pro své aromatické semena (muškátové ořechy) a květy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu se používá celý květ muškátovníku vonného?
A:Celý květ muškátovníku vonného se tradičně používá jako koření nebo k aromatizaci dezertů a nápojů. Také se využívá v tradiční medicíně jako prostředek k uklidnění a proti nadýmání.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky oplodí muškátovníku vonného?
A:Oplodí muškátovníku vonného obsahuje látky s sedativními, afrodiziakálními a protizánětlivými účinky. Taktéž má účinky antioxidační a protikřečové.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá oplodí muškátovníku vonného?
A:Oplodí muškátovníku vonného se může použít jednoduše jako koření do různých pokrmů. Také může být rozemleté a použito jako koření do omáček, polévek apod. Výtažky z oplodí se však doporučují užívat pouze v malých dávkách a s opatrností.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika spojená s užíváním oplodí muškátovníku vonného?
A:Užívání větších množství oplodí muškátovníku vonného může způsobit intoxikaci s nepříjemnými vedlejší

e Muškátovník vonný (Myristica fragrans, synonymum: M. aromatica) je stálezelená tropická dřevina s vysokou aromatickou hodnotou. Obvykle dosahuje výšky až 6 metrů, ale někdy mohou narůst až do výšky 15 metrů. Muškátovník má široké, obdélníkovité listy a sytě zelenou barvu. Kromě svých krásných květů má muškátovník i velmi silnou medicínskou vlastnost. Jeho plody, muškátovníková jablka nebo „muškáty”, jsou koncentrovanou formou biologicky aktivních látek, které mají uklidňující, antiseptické a protizánětlivé účinky. Kromě toho, oplodí muškátovníku (Myristica fragrans fructus) může být také užíváno pro posílení trávicího systému a pomoci s problémy spojenými se zažíváním. Bylina Muškátovník vonný je široce používána v tradiční čínské medicíně. Díky svým antiseptickým a antialergickým vlastnostem je muškátovník oblíbenou součástí lidových léků v boji proti nemocem. Bylina také silně podporuje imunitní systém. Jako léčivá bylina se muškátovník vonný (Myristica fragrans fructus) užívá ve formě odvaru nebo tinktury. Tento odvar se vaří ze semen, oplodí (fructus) nebo celých květů. Často se přidává med pro lepší chuť. Tinktura se vyrábí z oplodí nebo z květů zalitých připravenou požadovanou tekutinou. Denní dávka se obecně doporučuje na 20g muškátovníku vonného květu nebo oplodí. Doporučuje se, abyste před užíváním byliny konzultovali svého lékaře.

Muškátovník vonný (květ) celý 20g Myristica fragrans fructus (oplodí) tot.
nedostupné
88,00
78,57 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....