Mučenka pletní nať řez. Passiflora incarnata herba cons.

20.4.2024

Mučenka pletní nať řez. Passiflora incarnata herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je mučenka pletní nať řez?
A:Mučenka pletní nať řez je léčivá rostlina známá také pod názvem Passiflora incarnata herba cons. Její extrakt se používá především jako sedativum a anxiolytikum.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se mučenka pletní nať řez používá?
A:Mučenka pletní nať řez se obvykle užívá jako čaj nebo tinktura. Dávkování závisí na konkrétním případě a mělo by být stanoveno odborníkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Poskytuje mučenka pletní nať řez úlevu při úzkosti a stresu?
A:Ano, mučenka pletní nať řez se tradičně užívá pro úlevu při úzkosti a stresu, protože obsahuje látky s sedativními vlastnostmi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky spojené s užíváním mučenky pletní nať řez?
A:V případě správného dávkování jsou vedlejší účinky spojené s užíváním mučenky pletní nať řez většinou minimální. Nicméně, může způsobit ospalost a zhoršení koordinace motorických schopností.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Mohou užívat mučenku pletní nať řez těhotné nebo kojící ženy?
A:Bez konzultace s lékařem by těhotné nebo kojící ženy neměly užívat mučenku pletní nať řez. Rostlina může mít vliv na plodnost a být nebezpečná pro dítě

e Mučenka pletní (Passiflora incarnata herba cons.) je bylina, která je v lidovém léčitelství využívána po staletí. Roste ve většině subtropických oblastí světa a jeho vnitřnosti, jako je kořen, listy, ovoce i květy, jsou využívány pro jejich léčivé účinky. Léčivé vlastnosti: Mučenka pletní je známa díky svým silným sedativním účinkům, relaxačním účinkům, antidepresivním účinkům a lékům proti úzkosti. Využívá se k léčbě závratí, migrén a nespavosti, a to tak, že se pije bujón z jejích oddenků. Kromě toho se ve formě infuze nebo čaje používá k léčbě menstruačních potíží. Kontraindikace: Je třeba si uvědomit, že mučenka pletní může být pro některé lidi toxická. Může způsobit alergickou reakci na kůži, a proto se nedoporučuje pro ty, kteří mají přecitlivělost na byliny, nebo pro těhotné a kojící ženy. Dále se nedoporučuje pro ty, kteří užívají léky na snížení krevního tlaku. Závěr: Mučenka pletní je silná rostlina s mnoha léčivými vlastnostmi. I když má spoustu užitečných vlastností, nesmí se zapomínat na její kontraindikace a to, že může být při nesprávném užívání toxická. Je proto důležité si před jejím užíváním udělat důkladný průzkum o jejích výhodách i rizicích

Mučenka pletní nať řez. Passiflora incarnata herba cons.
nedostupné
448,50
400,45 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....