Mochna nátržník kořen řez. Potentilla erecta radix cons.

30.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je mochna nátržník kořen řez. Potentilla erecta radix cons?
A:Mochna nátržník kořen řez. Potentilla erecta radix cons je sušený kořen rostliny Potentilla erecta, který se používá v lidovém léčitelství jako prostředek proti průjmu a zánětům.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se mochna nátržník kořen řez. Potentilla erecta radix cons užívá?
A:Mochna nátržník kořen řez. Potentilla erecta radix cons se nejčastěji užívá jako nálev. Na jednu šálek vroucí vody se přidá 1-2 gramy kořene, nechá se louhovat 10-15 minut a poté se procédí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky mochny nátržníku kořen řez. Potentilla erecta radix cons?
A:Mochna nátržník kořen řez. Potentilla erecta radix cons má protizánětlivé, protimikrobiální a adstringentní účinky, díky čemuž může pomoci při průjmech a zánětech střev.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je mochna nátržník kořen řez. Potentilla erecta radix cons bezpečná?
A:Zpravidla se předpokládá, že mochna nátržník kořen řez. Potentilla erecta radix cons je bezpečná pro většinu lidí, pokud se užívá v dávkách doporučených odborníky. Nicméně, jako s každým přírodním produktem, mohou být u některých lidí pozorovány nežádoucí účinky.

ového článku Mochna nátržník kořen řez (Potentilla erecta radix cons.) je bylina, která se v medicíně používá už od starověku. Byla používána pro léčbu bolesti úst a hrdla, kterou způsobují vředy dásní a onemocnění dutiny ústní. Mochna nátržník kořen si však našel uplatnění i v jiných oborech a to například jako zklidňující prostředek. Rostlina má léčivé účinky díky látkám, které obsahuje. Výtažky z mochny nátržník kořenu obsahují flavonoidy, slizy, kyanogenní glykosidy, morpionoglykosidy a triterpeny. Tyto látky mají účinkovat protizánětlivě a protikřečově. Jedinou látkou, která je zde zmiňována, ale zařazena mezi léčivé vlastnosti mochny nátržník kořenu není tanin. Léčivé vlastnosti mochny nátržník kořenu jsou obecně zahrnovány pod antiseptické vlastnosti. Mohou se využít při léčbě stomatitidy, ústních infekcí, krvácení dásní a paradentózy. Mohou být také použity jako léčba některých střevních onemocnění, jako je třeba dysentrie. Je také účinná pro léčbu bolesti a křečí, kdy je užita ve formě čaje. Kromě léčivých vlastností, mohou extrakty z mochny nátržník kořenu také zvyšovat imunitu a zlepšovat krevní oběh. Mohou být také užity jako diuretikum a antispasmodikum a dokonce jsou také schopné zvýšit tvorbu žluči. Pokud jde o užívání mochny nátržník kořen, doporučuje se užívat jeho výtažky perorálně. Extrakty se nebojte užívat po dobu až 8 týdnů, ale v případě potřeby lze užívat i déle. Pokud máte vyžadovat pomoc od lékaře, je důležité, abyste mu informovali o tom, že užíváte výtažky mochny nátržník kořenu.

Mochna nátržník kořen řez. Potentilla erecta radix cons.
nedostupné
931,50
810,00 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....