Měsíček květ

26.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejvhodnější podmínky pro pěstování měsíčku květu?
A:Měsíček květ preferuje slunné a dobře odvodněné místo. Je vhodné ho sázet v chudých půdách, aby se předešlo bujení zelené hmoty na úkor květů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je nejvhodnější čas pro setí měsíčku květu?
A:Měsíček květ se sází na jaře, obvykle v dubnu nebo v květnu. Při setí by měla být teplota minimálně 10 stupňů Celsia.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejčastější choroby měsíčku květu a jak jim předcházet?
A:Mezi nejčastější nemoci patří padlí a plíseň. Lze jim předejít dodržováním správného zalévání a zabezpečením dobrého proudění vzduchu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi jednoletým a víceletým měsíčkem květem?
A:Jednoletý měsíček květ vykvétá pouze jednu sezónu, zatímco víceletý může kvést po několik let v řadě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy lze sklízet květy měsíčku květu a jak je sušit?
A:Květy měsíčku květu lze sklízet v období od června do září. Sušit je lze na suchém a stinném místě, ideálně na síti nebo papíru.

e Měsíček květ (Calendula officinalis) je bylina s mnoha léčivými vlastnostmi, běžně se používá v homeopatii a často se přidává do kosmetických produktů. Roste v Evropě, severní Africe, jižní Asii a Severní Americe. Poupata měsíčku kvetouceho jsou sytě oranžová až žlutá a nedosahují délky více než 10 centimetrů. Měsíčku kvetoucímu se říká také „čarodějnice”, což je důvod, proč se často používají na odvracení zla a udržení zdraví. V lékařské praxi se měsíček květ používá na různé kožní problémy, jako je například ekzém, popáleniny a odřeniny a to často ve formě obkladu. Měsíček kvetoucí také stimuluje růst nové pokožky a uklidňuje podrážděnou pokožku. Kromě toho se měsíček květ používá jako protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační činidlo. Bylina je bohatá na vitamíny A, C a E a také potřebné aminokyseliny. Měsíček květ je bohatý i na monosacharidy a flavonoidy, které pomáhají ochránit buňky před oxidačním stresem. Tato bylina se nejčastěji užívá ve formě odvaru, tonika nebo obkladu. Snadno ji lze také nalézt ve formě tinktury, masti nebo kapslí. Přestože měsíček květ neuvedl Evropský úřad pro bezpečnost potravin jako lidské potraviny, studie prokázaly, že některé její složky mají protinádorové a protizánětlivé vlastnosti. Měsíček květ má mnoho léčebných vlastností, takže je vhodný pro domácí léčbu a bylina je ceněna pro její blahodárné účinky na lidské zdraví.

Měsíček květ - se zákrovem Calendulae cum calice flos tot.
Skladem (10+ kg)
410,60
357,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....