Mate green (Yerba mate) 70g

26.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to mate green (Yerba mate)?
A:Mate green (Yerba mate) je tradiční nápoj pocházející z Jižní Ameriky, který se připravuje z listů stromu yerba mate.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje mate green (Yerba mate)?
A:Yerba mate se obvykle připravuje pomocí speciální nádoby zvané "mate" a bombilly (speciální dýmkové trubky). Yerba mate se nasype do nádoby a zaleje se horkou, ale ne vařící vodou. Nápoj se pak popíjí pomocí bombilly.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy konzumace mate green (Yerba mate)?
A:Konzumace mate green (Yerba mate) může mít pozitivní vliv na metabolismus a může pomoci při hubnutí. Díky obsahu kofeinu a látky zvané teobromin také může zlepšovat fyzickou výkonnost a koncentraci.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho trvá, než se mate green (Yerba mate) vypije?
A:Mate green (Yerba mate) se popíjí postupně, přičemž jedna porce vydrží obvykle až hodinu. Nápoj si můžete doplnit teplou vodou až třikrát, než budete muset dolít novou yerba mate.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaká je vhodná denní dávka mate green (Yerba mate)?
A:Doporučená denní dávka mate green (Yerba mate) se pohybuje okolo 30-50 gramů suchého listí na litr vody. Nicméně, každý jedinec má jiné potřeby a tolerance, a proto by měl být konzumován s rozmys

e Mate Green (Yerba mate) 70g Mate Green (Yerba mate) je jedna z nejslavnějších a nejpopulárnějších jihoamerických bylin. Pochází z lesy trópů jižní Ameriky, kde se konzumuje již stovky let. Jeho jméno pochází z jazyka indiánů guaraní, kteří ho považovali za posvátnou rostlinu. Používali ji pro léčebné i ceremoniální účely. Mate Green (Yerba mate) má světle zelenou barvu a má jemnou, květinovou vůni. Tyto byliny jsou nejčastěji užívány ve formě nálevu, který se nazývá mate. Může se také zpracovat na čaj nebo pro další průmyslové využití. Mate Green (Yerba mate) se těší širokému spektru léčebných vlastností. Za prvé, obsahuje vysoké množství antioxidantů, které mohou bojovat proti volným radikálům a podporovat celkové zdraví. Podle některých studií může také pomoci snižovat hladinu cholesterolu a pomáhat při léčbě chorob srdce. Dále mohou být Mate Green (Yerba mate) účinné při léčbě únavy a podpoře energetické úrovně. Některé studie naznačují, že může také pomoci snížit riziko rakoviny a posilovat funkce imunitního systému. Konečně, může také zvyšovat úroveň pozornosti a motivace. Použití Mate Green (Yerba mate) by mělo být konzultováno se zdravotníkem. Užívání této byliny může mít vedlejší účinky, jako jsou bolesti břicha, nevolnost a zácpa. Protože obsahuje kofein, může mít také vliv na špatné spaní a hyperaktivitu. Proto je velmi důležité užívat Mate Green (Yerba mate) s opatrností.

Mate green (Yerba mate) 70g Cesmína paraguajská list řez.
Skladem (10+ ks)
42,00
36,52 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....