Lopuch větší kořen řez. Arctium lapa (bardanae) radix cons.

19.6.2024

Lopuch větší kořen řez. Arctium lapa (bardanae) radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá kořen lopuchu většího?
A:Kořen lopuchu většího se může používat jako přísada do čajů, tinktur a mastí. Tento kořen má detoxikující účinky, pomáhá při ekzémech, akné, lupénce a zánětech kůže.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je nejlepší sbírat kořen lopuchu většího?
A:Nejlepší doba pro sběr kořene lopuchu většího je během podzimu, nejlépe po dešti. V této době má kořen nejvyšší obsah účinných látek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká varování při užívání kořene lopuchu většího?
A:Osoby trpící alergiemi na složky lopuchu by měly užívání tohoto kořene konzultovat s lékařem. Dále by lidé s vysokým krevním tlakem měli být opatrní, protože lopuch může snižovat krevní tlak.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky užívání kořene lopuchu většího?
A:Ačkoli kořen lopuchu většího je relativně bezpečný pro většinu lidí, mohou se vyskytnout nežádoucí účinky, jako jsou průjem, nevolnost a vyrážky na kůži.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je lopuch větší kořen řez vhodný pro použití během těhotenství a kojení?
A:Během těhotenství a kojení by se měly užívání kořene lopuchu většího vy

e Lopuch větší (Arctium lapa) je keř s houževnatou bází, který pochází z Evropy a severní Asie. Jeho kořen řez (radix cons.) je běžně používán v léčitelství pro své léčivé vlastnosti. Lopuch větší má jemnou chuť a tužší strukturu. Kořen lopuchu většího má hnědý krycí plát se silnou a masitou dužinou. Kořen může být velký do délky i šířky až 10 cm. Kořen byliny lopuchu většího je užíván pro své léčivé účinky. Obsahuje řadu terapeutických složek, které mohou poskytnout protizánětlivé a antibakteriální účinky. Je také silný antioxidant. Kořen lopuchu většího je často používán pro léčbu revmatismu, srdečních potíží, zánětů močových cest a dalších onemocnění. Může také pomoci léčit vředy a akne. Pomáhá také snižovat hladinu cholesterolu, má protizánětlivé, diuretické a antisklerotické vlastnosti. Kořen byliny lopuchu většího je obecně bezpečný pro každodenní užívání, když je užíván ve správných dávkách. Nicméně je důležité pečlivě sledovat dávkování a nikdy nepřekračovat doporučenou dávku. Lopuch větší kořen řez (Arctium lapa radix cons.) je důležitou součástí tradiční léčitelství a jeho léčivé složky mohou poskytnout širokou škálu užitečných účinků. Pečlivé sledování dávkování a užívání ve správných dávkách je vždy důležité užívání bylin.

Lopuch větší kořen řez. Arctium lapa (bardanae) radix cons.
Skladem (10+ kg)
434,70
388,13 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....