Lopuch kořen 40g(20x2g) Arctium lapa (bardanae) radix plv.

21.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky lopuchu kořene?
A:Lopuch kořen má protizánětlivé, antioxidační a antibakteriální účinky. Také pomáhá při detoxikaci těla a podporuje zdravé vlasy a pokožku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Proč bych měl/a užívat lopuch kořen?
A:Pokud trpíte akné, lupénkou nebo ekzémy, může vám lopuch kořen pomoci zmírnit zánět a zlepšit stav vaší pokožky. Také může pomoci při růstu vlasů a snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se lopuch kořen používá?
A:Lopuch kořen se zpravidla užívá ve formě čaje nebo tinktury. Můžete si vyrobit čaj z 1-2 čajových lžiček sušeného kořene a zalít ho vroucí vodou. Nechte louhovat asi 10 minut a poté sceděte. Pijte 2-3 šálky denně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky lopuchu kořene?
A:Při užívání lopuchu kořene by měly být dodržovány doporučené dávky. Při vysokých dávkách může dojít k nežádoucím účinkům, jako jsou průjem, nevolnost a zvracení. Pokud máte nějakou chronickou nemoc nebo užíváte léky na předpis, doporučujeme se poradit s lékařem před užitím lopuchu kořene.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde si mohu lopuch kořen zakoupit?
A:Lopuch kořen je dostupný

Lopuch kořen (Arctium lappa, latinsky: bardanae radix plv.) je bylina, která má řadu léčebných vlastností a potenciál pro zdravotní péči. Je to nízký rákos s hlízou, který roste převážně ve Střední, Severní a Východní Evropě. Při vysokých teplotách roste rychleji, natahuje kořeny do země a dosahuje výšky až dva metry. Lopuchové kořeny se často používají v tradiční čínské medicíně a proti široké škále onemocnění. Jsou ceněny pro své diuretické, hepatoprotektivní, antioxidační, anti-artritické, analgetické, protizánětlivé, antimikrobiální a antispasmodické vlastnosti. Léčivé vlastnosti lopuchového kořene jsou způsobeny přítomností rostlinných sloučenin, jako je inulin, kyselina kávová a arktin. Arctin je obsažený v kořenech lopuchu a má antioxidační, protizánětlivé a antifungální účinky, které mohou být užitečné pro léčbu onemocnění spojených s imunitním systémem. Lopuchový kořen může také snížit hladinu cholesterolu a má vysoký obsah hořčíku, draslíku a vitamínu K. Lopuchový kořen se obvykle používá ve formě prášku nebo odvaru, aby se podpořily jeho léčivé vlastnosti. Kromě výše uvedených léčebných účinků může lopuchový kořen také pomoci obnovit rovnováhu mikroflóry v těle. Pokud se používá v malých dávkách, je lopuchový kořen bezpečný pro většinu lidí. Nicméně, v případě nadměrného užívání může mít některé nežádoucí účinky, jako je zvýšená únava nebo zažívací obtíže. Proto se doporučuje, aby léčba lopuchovým kořenem byla pod dohledem kvalifikovaného lékaře.

Lopuch kořen 40g(20x2g) Arctium lapa (bardanae) radix plv.
Skladem (10+ ks)
40,00
34,78 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....