Lněné (Len setý) semeno 150g

19.6.2024

Lněné (Len setý) semeno 150g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to lněné semeno?
A:Lněné semeno pochází ze lněné rostliny a používá se jako potravinová přísada. Obsahuje vitamíny, minerály, omega-3 mastné kyseliny a vlákninu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi lněným semenem a lněným olejem?
A:Lněné semeno obsahuje celá semena a poskytuje vlákninu, zatímco lněný olej se získává z lisovaného semene a poskytuje výrazně vyšší množství omega-3 mastných kyselin.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se lněné semeno konzumuje?
A:Lněné semeno lze přidávat do cereálií, jogurtů, smoothies, pečiva nebo do teplých jídel. Je důležité konzumovat dostatek tekutin při jeho konzumaci.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být lněné semeno škodlivé?
A:Lněné semeno může být pro některé lidi škodlivé, zejména pro ty s poruchou srážlivosti krve nebo s alergií na lněné semeno. Je také důležité dbát na dávkování, protože příliš velké množství může způsobit střevní potíže.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní výhody lněného semena?
A:Lněné semeno obsahuje esenciální mastné kyseliny, které podporují zdraví srdce, snižují záněty a mohou pomoci při snižování hladiny cholesterolu v krvi. Vláknina v lněném semenu také přispívá k trávení a udržení z

e Lněné (Len setý) semeno je bylinou, která se od nepaměti používá v tradičních léčivých systémech. Lze ji nalézt v čínských a indických systémech, stejně jako v arabské medicíně. Přesnost botanického názvu je Linum usitatissimum, známého také jako lečo, lnu nebo lin. Lněné semínek je bohaté na omega-3 mastné kyseliny a další oleje. Má také vysoké množství saponinu, flavonoidů, tříslovin a rostlinných sterolů. Je to také skvělý zdroj celulózy, minerálů a vitamínů. V medicíně se lněné semínko používá jako diuretikum, laxativum a protizánětlivý prostředek. Má protinádorové účinky a pomáhá při léčbě zánětu žaludku a střev. Je také doporučeno lidem s artritidou a jinými pohybovými problémy. Lněné semínko je obecně uznáváno jako užitečný prostředek pro prevenci vysokého cholesterolu a cukrovky. Jako léčivý přípravek je lněné semínko používáno ve formě prášku, tinktury nebo kapslí. Než začnete užívat léčbu lněnými semínky, měli byste se poradit se svým lékařem. Lněné semínko může mít vedlejší účinky, pokud se konzumuje ve velkých množstvích.

Lněné (Len setý) semeno 150g Linum usitatissimum semen tot.
Skladem (10+ ks)
27,00
24,11 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....