Lišejník islandský stélka řez. Lichen islandicus (cetraria islandica) cons.

14.6.2024

Lišejník islandský stélka řez. Lichen islandicus (cetraria islandica) cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je lišejník islandský stélka řez?
A:Lišejník islandský stélka řez je druh lišejníku, který roste v arktických oblastech a na horách v Severní Americe, Evropě a Asii.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vlastnosti lišejníku islandského stélka řez?
A:Lišejník islandský stélka řez obsahuje polysacharidy, kyselinu usně a kumariny, které mají antibakteriální účinky. Také obsahuje vitamín C a minerály jako je železo, hořčík a vápník.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá lišejník islandský stélka řez?
A:Lišejník islandský stélka řez se tradičně používá k léčbě nachlazení, kašle, bolestí v krku a zánětu ústní dutiny. Může být konzumován jako čaj nebo extrakt. Také se používá k výrobě kosmetických přípravků kvůli svým antioxidačním vlastnostem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika při užívání lišejníku islandského stélka řez?
A:Při předávkování může lišejník islandský stélka řez způsobit nežádoucí účinky, jako jsou gastrointestinální potíže. Lidé s alergiemi na jiné lišejníky by měli být opatrní.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se dá lišejník islandský stélka řez pořídit?
A:Lišejník islandský stélka řez je k dostání v některých přírodních potravinách a zdrav

. Lišejník islandský, stélka řez (Lichen islandicus, cetraria islandica) je mrazuvzdorná mechovka, která roste na skalnatých oblastech. Jedná se o mezi houbu a alge příbuznou rostlinu, která chrání skalu před vodou. Tomuto druhu lišejníku se věnuje zvláštní pozornost v Evropské unii, protože jeho účinky jsou uznávány. Lišejník islandský je cenný zejména pro jeho léčebné vlastnosti. Jeho příznivé účinky byly popisovány již ve 13. století. Obsahuje polyfenolické látky, zejména kyselinu usnínovou, která má antioxidační a protizánětlivé účinky. Lišejník islandský je zdrojem zdraví prospěšných látek, např. betakarotenu a hořčíku. Obsah polyfenolů v lišejníku různými metodami extrahovaných získaných z rostliny se používá v mnoha léčivých přípravcích. Užívají se interně pro úlevu od nachlazení a symptomy chronických potíží, nebo jsou používány zevně k léčbě kožních onemocnění. Lišejník islandský je také často používán jako potravinářská surovina. Jsou z něj produkovány doplňky stravy, marmelády a další přípravky. Lišejník islandský je často sbírán v divoké přírodě, ale ne vždy s ohledem na jeho ohrožení. Proto je velmi důležité, aby byl dodržován zdravý odstup od sbírání tohoto druhu lišejníků a udržoval se jeho přirozený prostředí. Konzumace lišejníku islandského by měla být prováděna s opatrností. Mělo by se vyhnout příliš velkému množství zejména rostlinných laxativů, které obsahuje, protože mohou mít nežádoucí účinky.

Lišejník islandský stélka řez. Lichen islandicus (cetraria islandica) cons.
Skladem (10+ kg)
662,40
591,43 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....