Lipový (Lípa srdčitá) květ řez. Tilia vulgaris flos cons.

22.2.2024

Lipový (Lípa srdčitá) květ řez. Tilia vulgaris flos cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy lipového květu pro zdraví?
A:Lipový květ má protizánětlivé a uklidňující účinky. Pomáhá při nachlazení, bolestech hlavy a migréně, upravuje trávení a působí jako sedativum.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je nejlepší čas na sběr lipových květů?
A:Nejlepší čas na sběr lipových květů je v červnu, kdy jsou právě rozkvetlé. Květy se sbírají ručně a suší se v dobře větraném prostoru.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používají lipové květy v léčitelství?
A:Lipový květ se používá jako čaj nebo tinktura. Čaj z lipových květů pomáhá uklidnit nervovou soustavu a podporuje spánek. Tinktura se používá při nachlazení a bolestech hlavy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může lipový květ být škodlivý pro některé osoby?
A:Lipový květ by měl být užíván opatrně u lidí s nízkým krevním tlakem, protože snižuje krevní tlak. Dále by měl být konzultován s lékařem při užívání s jinými léky, aby nedošlo k nežádoucím interakcím.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ lipového květu?
A:Lipový květ pochází z Evropy a Asie a užívá se již od starověku jako léčivá bylina. Ve středověku byl lipový květ velmi oblíbený a používal se jako prostředek proti de

e Lipový květ řez (Tilia vulgaris flos cons.) je bylina ze skupiny tilií, která se ve volné přírodě vyskytuje po celé Evropě a ve vyšších oblastech Asie. Tento druh tilií je známý jako Lípa srdčitá. Lipový květ řez se používá od starověku pro své léčivé účinky. Bylinný prášek má mořskou, oříškovou chuť a je obecně uznávaný pro své protizánětlivé a uklidňující účinky. Ve starých časech se lipový květ řez používal pro boj s astmatem, migrénami, nervovými poruchami a angínou. Stonky a listy lipového květu jsou bohaté na polyfenoly, flavonoidy, seskviterpény a esenciální oleje. Lipový květ má také vysoký obsah vitamínu C a dalších minerálních látek. Klinické studie potvrzují, že léčba přípravky z lipového květu může snížit bolest v krku a horečku. Může také pomoci s nespavostí, rozčilením, únavou a stresovými poruchami. Některé studie ukazují, že lipový květ může také pomoci s léčbou anémie a zmírnit zánět. Používá se jako nálev, čaj nebo dokonce ve formě alkoholických tinktur. Může se také použít ve formě doplnků stravy. Obecně se doporučuje užívat lipový květ s opatrností, aby byly minimalizovány vedlejší účinky.

Lipový (Lípa srdčitá) květ řez. Tilia vulgaris flos cons.
Skladem (7.1 kg)
1 104,00
985,71 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....