Lichořeřišnice větší semeno celé Tropaeolum majus semen tot.

14.6.2024

Lichořeřišnice větší semeno celé Tropaeolum majus semen tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to vlastně lichořeřišnice větší?
A:Lichořeřišnice větší je rostlina, která pochází z Jižní Ameriky a její semena se často používají jako koření.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Proč se semena lichořeřišnice větší používají jako koření?
A:Semena lichořeřišnice větší mají pikantní chuť a jsou bohatá na vitamín C. Proto se často používají jako koření pro svůj charakteristický aroma.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak mohu používat semena lichořeřišnice větší v kuchyni?
A:Semena lichořeřišnice větší se mohou používat do vývarů, salátů, marinád, omáček nebo jako přísada do chleba. Mohou být také namočena do oleje, aby vznikl pikantní olej.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má užívání semen lichořeřišnice větší nějaké zdravotní přínosy?
A:Ano, semena lichořeřišnice větší obsahují antioxidanty a jsou bohatá na vitamín C. Pomáhají tak podpořit imunitní systém a zlepšit trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde si mohu zakoupit semena lichořeřišnice větší?
A:Semena lichořeřišnice větší lze zakoupit v obchodech s kořením, na internetu nebo v specializovaných zahradnických prodejnách.

e Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus) je letnička ze skupiny květnatých plevelů, tvořící velké, barvité květy se sedmi plátky s odstávajícími lístky. Jeho široce známý název „lichořeřišnice“ pochází od jeho listů, které vypadají jako lichořeřišnice. Semeno lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus semen tot.) je dlouhé, sploštělé a lesklé. Má hladký povrch a mírně hořkou chuť. Lichořeřišnice větší má řadu léčivých účinků. Nejdůležitější léčivou složkou je glykoalkaloid cynarin, který se v něm nachází ve značném množství. Léčivé vlastnosti této byliny jsou podporovány různými flavonoidy a taniny, které se nacházejí v listech a květech. Lichořeřišnice větší má protizánětlivou a antibakteriální funkci, která pomáhá bojovat proti infekcím u dospělých i dětí. Bylina také podporuje trávení a pomáhá při detoxikaci organismu. Kromě toho, semeno lichořeřišnice větší obsahuje velké množství antioxidantů, které chrání před volnými radikály a pomáhají bojovat proti předčasnému stárnutí. Semeno také posiluje imunitní systém a pomáhá udržovat zdravou hladinu cukru v krvi. Lichořeřišnice větší je bohatá na vitamíny a minerály, jako je vápník, železo, zinek, síra, fosfor, mangan, draslík, hořčík a vitamíny A, B, C a E. Semeno lichořeřišnice větší může být použito pro léčbu nachlazení, zelených nebo bělavých kašel, anémie, diaréie, ekzému, kožních onemocnění a dalších problémů s trávicím traktem. Může být použita ve formě čaje, tinktury nebo se vyluhuje ve vodě a používá se místně.

Lichořeřišnice větší semeno celé Tropaeolum majus semen tot.
Skladem (10+ kg)
1 035,00
924,11 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....