Lékořice kořen 40g(20x2g) Liquiritiae radix (Glycyrrhiza glabra) plv.

21.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá lékořice kořen?
A:Lékořice kořen se obvykle používá v podobě nálevu. Je třeba zalít jednu čajovou lžičku sušeného kořene 2 dcl vroucí vody a nechat louhovat 10 až 15 minut. Nálev lze přecedit a sladit podle chuti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Na co se lékořice kořen používá?
A:Lékořice kořen se používá pro své léčivé účinky, zejména na podporu trávení, snížení křečí, zklidnění kašle a podporu imunitního systému. Také se může použít jako přírodní sladidlo.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení pro užívání lékořice kořene?
A:Ano, lékořice kořen by neměli užívat lidé s vysokým krevním tlakem, srdečními chorobami nebo diabetem. Dlouhodobé užívání lékořice kořene může také vést k nežádoucím účinkům, jako je zvýšení hladiny kortizolu v těle.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je lékořice kořen bezpečný pro těhotné a kojící ženy?
A:Těhotné a kojící ženy by měly před užíváním lékořice kořene konzultovat s lékařem. I když jsou přírodní léky obecně považovány za bezpečné, může být lékořice kořen nevhodný v některých situacích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit lékořice kořen?
A:Lékořice kořen

ový Lékořice kořen (Glycyrrhiza glabra) je bylinou, která patří do rodiny Fabaceae. Roste v oblasti Střední a Jihovýchodní Evropy jako vytrvalá trvalka a dosahuje výšky 0,5-1,8 m. Má krátce štětinaté lodyhy, dlouhé členité listy a silné kořeny. Lékořice kořen je oblíbenou bylinou se širokou škálou léčivých vlastností. Lékařská literatura doporučuje tento kořen pro léčbu mnoha symptomů, včetně onemocnění zažívacího traktu, kašle, bolesti hlavy a dalších. Tradičně se tyto kořeny rozdrtí na prášek a přidávají do nápojů, včetně čajů, toniků a likérů. V souladu s nařízením EU o popisu léčivých vlastností bylin je lékořice kořen schopna: - Snižování horečky. - Sebeobranu proti virům a bakteriím. - Zmírnění křečí žaludku. - Vylučování přebytečné tekutiny z těla. - Podpora trávení a metabolismu. - Zklidňování podrážděného močového měchýře. Je důležité si uvědomit, že při užívání lékořice je nutné dodržovat správnou dávkovou úroveň. Pokud toto není dodrženo, může dojít k nežádoucím účinkům, včetně bolesti hlavy, nízkého krevního tlaku a otoků nohou. Před užíváním lékořice kořenu je nezbytné konzultovat lékaře. Lékořice kořen 40 g(20x2g) Liquiritiae radix (Glycyrrhiza glabra) plv. je léčivá bylina nabízená ve formě prášku či zásuvky, která je obzvláště účinná při léčbě mnoha nemocí a symptomů, včetně bolesti hlavy, onemocnění zažívacího traktu a dalších. Je důležité si uvědomit, že při užívání lékořice kořenu je nutné dodržovat správnou dávkovou úroveň a v případě potřeby se poradit s lékařem.

Lékořice kořen 40g(20x2g) Liquiritiae radix (Glycyrrhiza glabra) plv.
Skladem (10+ ks)
42,00
36,52 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....