Kozlík lékařský kořen 100g

14.6.2024

Kozlík lékařský kořen 100g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je kozlík lékařský kořen a jak se používá?
A:Kozlík lékařský kořen je bylinka používaná především v tradiční čínské medicíně. Je hojně využíván pro svůj protizánětlivý a protibolestivý účinek. Lze ho užívat jako samostatnou bylinnou směs nebo součást komplexního léčebného plánu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může kozlík lékařský kořen způsobit vedlejší účinky?
A:Při správném dávkování a užívání není známo, že by kozlík lékařský kořen způsoboval vedlejší účinky. Nicméně, jako u každé byliny, mohou se u některých jedinců objevit nežádoucí reakce. Pokud si nejste jisti, zda můžete kozlík lékařský kořen bezpečně užívat, konzultujte to s odborníkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je kozlík lékařský kořen vhodný pro těhotné ženy a kojící matky?
A:O bezpečnosti kozlíku lékařského kořene pro těhotné ženy a kojící matky neexistují žádné studie. Pokud tedy plánujete užívání této byliny během těhotenství nebo kojení, je lepší se poradit s lékařem nebo jiným odborníkem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejčastější způsoby přípravy kozlíku lékařského kořene?
A:Kozl

e Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) je bylina řazená mezi vytrvalé byliny. Pochází z Evropy a Asie, ale roste i v Severní Americe. V dnešní době je hojně pěstován na zahradách, jako léčivku. Kořen kozlíku lékařského se využívá k léčebným účelům. Kozlík lékařský je považován za antidepresivum, které může odstranit stres a úzkosti. Může také pomáhat snižovat krevní tlak a uvolnit napětí svalů. Mnoho lidí využívá kozlík lékařský, aby se vyhnuli lékům na spaní. V lidové medicíně se kořen kozlíku lékařského používá k léčení bolesti hlavy, očních onemocnění, kolitidy, astmatu, nespavosti, artritidy a migrén. Užívá se tradičně i k léčbě trávicích problémů, deprese, hypertenze a dalších. Kořen kozlíku lékařského je nutné užívat ve vyváženém spektru, aby byly dosahovány viditelné léčebné účinky. Nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout s příliš velkými dávkami, zahrnují bolesti hlavy, slabost, nevolnost a vedlejší účinky na trávicí systém. Kozlík lékařský kořen 100g je účinný při léčbě různých onemocnění a potíží. Užívá se ve formě prášku ze sušeného kořene nebo v kapslích. Prášek se může přidávat do čaje, polévek nebo jídel. Přípravek můžete pořídit v lékárnách, nebo jej objednat online.

Kozlík lékařský kořen 100g Valeriana officinalis radix cons.
Skladem (10+ ks)
93,00
83,04 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....