Kosatec německý oddenek řez. Iris germanica rhizoma cons.

30.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejlepší podmínky pro sklizeň oddenků kosatce německého?
A:Oddenky kosatce německého by měly být sklízeny na konci léta nebo začátkem podzimu, kdy jsou rostliny v klidovém stavu. Ideální podmínky pro sklizeň jsou suché počasí a lehká půda.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je nejlepší způsob skladování oddenků kosatce německého?
A:Nejlepší způsob skladování oddenků kosatce německého je v suchém a chladném prostředí, při teplotě asi 10-15°C a v mírně vlhké půdě. Je důležité oddenky pravidelně kontrolovat a odstraňovat případné shnilé části.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejčastější metody řezu kosatce německého?
A:Nejčastější metodou řezu kosatce německého je odstranění zaschlých květů a stonků, aby se podpořilo další kvetení. Další možností je řez na jaře, kdy se odstraní uschlé části rostliny a oddenek se rozdělí na menší části, které se následně přesazují.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejlepší podmínky pro pěstování kosatce německého?
A:Kosatec německý preferuje slunečné až polostinné stanoviště s dobře propustnou, vlhkou půdou. Je důležité rostliny pravidelně zalévat a hnojit, aby se podpořilo jejich rů

Kosatec německý oddenek řez (Iris germanica rhizoma cons.) patří do čeledi Iris. Rostlinu lze nalézt v Evropě a západní Asii. Může dorůstat až 1m výšky. Má světle růžové květy s nahnědlými lístky, které rostou na dlouhém stopce. V lidové medicíně byl kosatec německý oddenek řez užíván jako léčivou bylinu pro mnoho stavů. Používal se k boji s chorobami dýchacího ústrojí, jako je kašel nebo bronchitida. Kromě toho byl používán k léčbě podrážděných očí, revmatismu, bolesti hlavy, křečí svalů a zánětu močových cest. Složení byliny obsahuje flavonoidy, aminy, fenoly a taniny, které působí protizánětlivě. Dále jsou obsaženy alkaloidy, glykosidy, éterické oleje a rutin. Extrakt z kosatečku oddenkového je také často používán jako antiseptikum. V současnosti je kosatec oddenek řez obecně doporučován k potlačení infekcí močových cest, dýchacího ústrojí a zejména k prevenci nachlazení a chřipkových onemocnění. Na evropském trhu je kosatec oddenek řez k dispozici ve formě prášku, hotových čajů, tinktur a extraktů. Kosatec německý oddenek řez je silná, účinná a bezpečná bylina, která je velmi užitečná v léčbě různých onemocnění. i když je možné jej použít samostatně, je lepší se vždy poradit s odborníkem na bylinkovou medicínu.

Kosatec německý oddenek řez. Iris germanica rhizoma cons.
Skladem (10+ kg)
1 028,90
894,70 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....