Kontryhel žlutozelený nať řez. Alchemilla xanthochlora herba cons.

17.4.2024

Kontryhel žlutozelený nať řez. Alchemilla xanthochlora herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to kontryhel žlutozelený?
A:Kontryhel žlutozelený (Alchemilla xanthochlora) je rostlina z čeledi růžovitých, která se vyskytuje v Evropě a Asii. Je známá pro své léčivé účinky a využití v tradiční medicíně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky kontryhlu žlutozeleného?
A:Kontryhel žlutozelený má protizánětlivé, antibakteriální a antioxidační účinky. Je využíván k léčbě gynekologických problémů, trávicích potíží a také jako prostředek na posílení imunitního systému.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje nať kontryhlu žlutozeleného?
A:Nať kontryhlu žlutozeleného se usušená a rozdrcená, poté se může používat jako nálev nebo v práškové formě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá kontryhel žlutozelený k léčení trávicích potíží?
A:Kontryhel žlutozelený se může užívat jako nálev po jídle. Pomáhá snížit nadýmání, bolesti břicha a podporuje trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky užívání kontryhlu žlutozeleného?
A:Kontryhel žlutozelený se obecně považuje za bezpečný a není známo, že by měl nějaké závažné vedlejší účinky. Nicméně, jako u každého bylinného léku, mohou být některé osoby citlivé na jeho složky a mohou se vysky

Kontryhel žlutozelený, Alchemilla xanthochlora herba cons., je bylina často používaná v lidové medicíně. Jeho název pochází z latinského slova pro „šeřík“, a to kvůli jeho charakteristickému obalení žlutozelenou nať. Kontryhel žlutozelený obsahuje hojné množství flavonoidů, které mu dávají jeho protizánětlivé vlastnosti. Lidé odpradávna používali tento druh k léčbě různých onemocnění. Některé studie ukázaly, že tato bylina je účinná v boji proti kvasinkovým infekcím a podráždění střeva. Také je často používána jako přírodní látka proti bolesti a může být také užitečná v boji proti metabolickým poruchám. Z hlediska nutričního byl kontryhel žlutozelený označen jako zdroj minerálních látek a vitamínů. Vysoce se v něm vyskytují zinek, měď, vápník a vitamíny A, C a E. Stejně tak je i bohatým zdrojem antioxidantů. Kontryhel žlutozelený herba cons. se obvykle užívá ve formě čaje, který se vaří z rozemletých kořenů, listů nebo naťí. Při výrobě čajů se obvykle používá sušená surovina. Kontryhel žlutozelený se používá i jako přísada do salátů a zeleninových jídel. I když s opatrností, kontryhel žlutozelený je užitečnou bylinou a může být doplňkovou terapií pro mnoho zdravotních stavů. Nicméně, lidé by si měli uvědomit, že jeho používání by mělo být konzultováno s lékařem nebo lékárníkem před jeho užitím.

Kontryhel žlutozelený nať řez. Alchemilla xanthochlora herba cons.
Skladem (10+ kg)
521,00
465,18 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....