Kmín kořenný plod mletý 100g Carum carvi fructus plv.

29.5.2024

Kmín kořenný plod mletý 100g Carum carvi fructus plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy kmínu kořenného pro lidské zdraví?
A:Kmín kořenný je bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, které podporují imunitní systém, trávení a metabolismus. Může také snižovat krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak používat mletý kmín kořenný v kuchyni?
A:Mletý kmín kořenný se často používá jako koření do různých pokrmů, zejména do zeleninových, masových a pečených jídel. Lze ho také přidat do nápojů nebo pečiva.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky užívání kmínu kořenného?
A:Většinou se nevyskytují žádné negativní vedlejší účinky užívání kmínu kořenného v potravě. Nicméně, konzultujte s lékařem, jestliže máte jakékoliv zdravotní potíže nebo užíváte léky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být mletý kmín kořenný použit jako alternativa pro jiná koření?
A:Ano, mletý kmín kořenný může být použit jako alternativní koření k řadě jiných druhů koření, včetně kmínu v celých semenech, kmínu římského a koriandru.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat mletý kmín kořenný?
A:Mletý kmín kořenný by měl být skladován v suchu a tmavém místě, ideálně v uzavřené nádobě. Jeho trvanlivost je v průměru okolo 6 měsíců po od

Kmín kořenný plod mletý (Carum carvi fructus plv.) je bylinná droga, která pochází z kmínového kořene (Carum carvi). Jsou to kulaté nebo vejčité, hnědé až černé plody, které se běžně využívají jako koření. Kmínový kořen byl ve světě medicíny používán už ve starověkém Řecku a Římě. Byl tam používán jako léčivo pro trávicí, respirační, nervové a hormonální poruchy. Kmín mletý se dnes používá jako přísada do kořenící směsi. V dodržení nařízení EU o popisu léčivých vlastností bylin jsou kmín kořenný plod mletý 100g Carum carvi fructus plv. běžně využíván jako antirevmatikum, antispasmodikum, antiseptikum a aromatické koření. Může podpořit funkci trávicího traktu a účinně pomoci při průjmech a nadýmání. Obsahuje anetol, který může přinést úlevu od bolesti a napětí v břiše. Obsahovat může také linalool, linaoolacetát, kariofilen a karvacrol. Kmín kořenný plod mletý je užíván interně a externě. V doporučované dávce je obvykle užíván jako součást kořenící směsi, jako je například sambhar masala, garam masala a italská směs koření pro pizzu. Externě mohou být kmín kořenný plod mletý rozemlet a smíchán s teplou vodou, aby se vytvořil lepkavý tanec, a nanést se na podrážděnou kůži. Kmín kořenný plod mletý je skvělou přísadou do mnoha pokrmů. Dokáže také poskytnout terapeutické výhody, přičemž jsou bezpečné i běžné dávkovací formy. Ovšem, je důležité dbát na to, aby byl kmín kořenný plod mletý 100g Carum carvi fructus plv užíván pouze ve správných dávkách a vždy se doporučuje poradit se vaším lékařem před užitím.

Kmín kořenný plod mletý 100g Carum carvi fructus plv.
nedostupné
28,00
25,00 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....