Kmín kořenný plod celý Carum carvi fructus tot.

19.6.2024

Kmín kořenný plod celý Carum carvi fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je kmín kořenný plod celý Carum carvi fructus tot?
A:Kmin kořenný, vědecky známý jako Carum carvi, je aromatická rostlina, která se používá jako koření nebo léčivá bylina. Celý plod kmínu se používá k výrobě různých potravinářských produktů a léků.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou benefity kmínu kořenného plodu celého Carum carvi fructus tot?
A:Kmín kořenný plod celý Carum carvi fructus tot má mnoho zdravotních výhod. Je známý pro své protizánětlivé, antioxidační a antimikrobiální vlastnosti. Také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a krevního cukru a zlepšuje trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá kmín kořenný plod celý Carum carvi fructus tot?
A:Kmín kořenný plod celý Carum carvi fructus tot se používá jako koření v různých jídlech a nápojích, jako jsou chléb, sýry, zelí, saláty, čaje a likéry. Také se používá k výrobě oleje a extraktů pro potravinářský průmysl a jako součást léčebných prostředků.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky užívání kmínu kořenného plodu celého Carum carvi fructus tot?
A:Mírné nežádoucí účinky kmínu kořenného plodu celého Carum carvi fructus tot jsou vzácné. Nicméně, velké dávky mohou způsobit zažívací potíže

: Kmín kořenný plod celý (Carum carvi fructus tot.) patří do čeledi vlčího česneku. Kmín má původ v Evropě a Střední Asii, pěstuje se také na území Austrálie a Severní Ameriky. Kmín pochází z kořene, jehož semena mají silně aromatickou vůni. Kmín kořenný plod celý se používá k lékařským účelům již několik desetiletí. Jeho léčebné vlastnosti se datují do antických časů. Používal se k léčbě trávicích problémů, při kašli, zlepšování travení a zklidnění bolesti. Kmín kořenný plod celý se užívá perorálně, ale také externě jako obklad. Kmín obsahuje éterický olej, karvon a další látky, které mají protizánětlivé, antibakteriální a imunomodulační vlastnosti. Má schopnost stimulovat trávicí systém, podporovat metabolismus, regulovat hladinu cukru v krvi, zlepšovat náladu a být prospěšné pro zdraví srdce. Kmín může také pomoci řešit gynekologické a urologické problémy. Kmín kořenný plod celý může být použit jako součást léčebných programů. Je důležité si uvědomit, že i když byl prodáván v lékárnách, byl bylinou nebo kořením, nikdy by se neměl používat bez konzultace se zdravotnickým pracovníkem.

Kmín kořenný plod celý Carum carvi fructus tot.
nedostupné
134,60
120,18 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....