Kmín černý (Černucha setá) plod celý Nigella sativa fructus tot.

4.6.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Kmín černý (Černucha setá) plod celý Nigella sativa fructus tot?
A:Kmín černý, také známý jako Černucha setá, je druh rostliny Nigella sativa. Její plody jsou kulovité a drobné, s černou barvou a charakteristickou vůní.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Kmín černý používá v medicíně?
A:Kmín černý má v medicíně dlouhou historii použití. Je tradičně používán k léčbě poruch trávení, astmatu, bronchitidy, zánětu jater a dalších onemocnění.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky užívání Kmínu černého?
A:Při správném dávkování se Kmín černý obvykle používá bez vedlejších účinků. Nicméně, při nadměrném užívání nebo dlouhodobém užívání by mohlo dojít ke gastrointestinálním problémům nebo alergické reakci.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit kvalitní Kmín černý?
A:Kvalitní Kmín černý je k dostání v obchodech se zdravou výživou, lékárnách nebo online. Důležité je hledat certifikované zdroje.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak bych měl užívat Kmín černý?
A:Dávkování Kmínu černého závisí na konkrétním použití. Při použití jako koření je doporučená denní dávka 1 až 2 lžičky. Pokud si chcete koupit připravený extrakt Kmínu černého, respektujte doporučené dávk

Kmín černý (Černucha setá) plod celý Nigella sativa fructus tot. je bylina, která má účinky na lidský organismus. Nachází se široce v Asii a Africe, obvykle v podobě plodů. Kmín černý je často přidáván do jídel a používá se v tradiční medicíně stovky let. Kmínové plody obsahují několik léčivých látek s významnými léčivými vlastnostmi. Jeho hlavní složky jsou éterické oleje, vitamíny B a C, aminokyseliny, draslík, hořčík, železo, síra a fytosterol. Tyto látky pomáhají udržovat zdraví. Léčebné účinky tohoto kmínu jsou rozmanité. V tradiční medicíně se používá pro své protizánětlivé, antibakteriální a antimykotické vlastnosti. Může být také použita k prevenci a léčbě srdečních onemocnění, cukrovky a astmatu nebo ke zlepšení trávicích funkcí. Kmínové oleje se také používají pro své antioxidační a protialergické účinky. Mimo to, kmín černý pomáhá stimulovat imunitní systém, urychlit hojení ran a zabraňovat infekcím. Také se důrazně doporučuje pro zvýšení duševní energie a únavy. Navíc, používá se v kosmetice pro své schopnosti zmírnit zánět a zabránit vedlejším účinkům vystavení UV záření. Užívání kmínu černého je bezpečné, ale obecně se doporučuje, aby se užívalo s opatrností. Před použitím je důležité poradit se s lékařem nebo odborníkem na bylinnou medicínu. Obecně se nedoporučuje překračovat doporučenou denní dávku.

Kmín černý (Černucha setá) plod celý Nigella sativa fructus tot.
nedostupné
569,30
495,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....