Kerblík třebule list řez. Anthriscus cerefolium folium cons.

4.6.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je kerblík třebule list řez?
A:Kerblík třebule list řez je jednou z odrůd petrželky a používá se především jako koření v kuchyni.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký má kerblík třebule list řez chuť a vůni?
A:Kerblík třebule list řez má jemnou a lahodnou chuť, která připomíná petržel. Jeho vůně je také mírná a kořenitá.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá kerblík třebule list řez v kuchyni?
A:Kerblík třebule list řez se může používat jako koření do různých jídel, například do polévek, omáček, salátů nebo masových pokrmů. Také se dá použít jako dekorace na talíře.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má kerblík třebule list řez nějaké léčebné účinky?
A:Kerblík třebule list řez se v tradiční medicíně používá především jako diuretikum a protizánětlivý prostředek. Je také bohatý na vitamíny a minerály.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se pěstuje kerblík třebule list řez?
A:Kerblík třebule list řez se pěstuje stejně jako petržel. Potřebuje slunné místo a dostatek vlhkosti. Semena se vysévají do země na jaře nebo na podzim.

e Kerblík třebule list (Anthriscus cerefolium folium cons.) je stálezelená bylina z čeledi pórovitých rostlin. Může být vysoce až šedesát centimetrů vysoká, má křídlaté, vejčité, ostře pilovité listy a skládané oboupohlavné květy s bledě růžovými nebo bílými plody. Květy kvetou od dubna do června. Kerblík třebule list je uznávaný pro své léčivé vlastnosti. Jeho listy a kořeny se obvykle užívají jako čaj a lidé často berou kerblík třebule list jako směs k určeným účelům. Z listů kerblíku třebule lze získat karotenoidy a vitamíny, jako je vitamin C, které posilují imunitu. Jsou také bohaté na látky zvané flavonoidy, které jsou známé pro vylučování toxinů z těla a poskytují ochranu proti volným radikálům. Listy kerblíku třebule mají antioxidační, hojivé, protizánětlivé a antispasmodické vlastnosti. Kromě toho mohou být i diuretické, což je užitečné pro ředění krevních řečišť. Kerblík třebule list se používá také k boji proti nespavosti, migrénám, depresi a potížím s trávením, jako je zažívací porucha nebo ekzém. Kořen kerblíku třebule je schopen regulovat hladinu cukru v krvi a snižuje cholesterol.

Kerblík třebule list řez. Anthriscus cerefolium folium cons.
nedostupné
483,00
420,00 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....