Kde byly provedeny klinické studie o Echinacea čajích?

3.6.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejnovější klinické studie o Echinacea čajích?
A:Nejnovější klinické studie ukazují, že Echinacea čaje mají pozitivní účinky na imunitní systém a mohou pomoci v boji proti nachlazení a chřipce.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde byly provedeny klinické studie o Echinacea čajích?
A:Většina klinických studií o Echinacea čajích byla provedena v Evropě a Severní Americe.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaká byla metodologie klinických studií o Echinacea čajích?
A:Většina klinických studií se zaměřovala na hodnocení účinků Echinacea čajů na imunitní systém a symptomy nachlazení a chřipky. Metodologie zahrnovala dvojitě zaslepené placebem kontrolované studie s různými dávkami a typy Echinacea čajů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké kontraindikace nebo vedlejší účinky užívání Echinacea čajů?
A:Echinacea čaje jsou obecně považovány za bezpečné pro většinu lidí, ale mohou způsobit alergické reakce u lidí s alergií na květiny z čeledi Asteraceae. Také by neměly být užívány lidmi s autoimunitními onemocněními.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu najít více informací o klinických studiích o Echinacea čajích?
A:Více informací o klinických studiích o Echinacea čajích najdete na webových stránkách výzkumných institucí a akademických časopisů zabývajících se

Klinické studie o účincích Echinacea čajů na lidské zdraví jsou poměrně novým tématem. Echinacea čaj je nápoj založený na extraktu z Echinacea purpurea, který je běžně užíván pro léčbu infekcí, různých nemocí dýchacího ústrojí, akné a různých kožních problémů. V posledních letech se vědci snažili prokázat účinky Echinacea čaje na lidské zdraví prostřednictvím klinických studií. V roce 2006 byla provedena klinická studie o účincích Echinacea čaje na léčbu obyčejného nachlazení. Tato studie byla provedena na pacientech trpících akutní respirační infekcí v Norsku, kteří dostávali jednu šálek Echinacea čaje denně po dobu 7 dnů. Studie prokázala, že užívání Echinacea čaje mělo pozitivní účinek na léčbu tohoto onemocnění. Další klinická studie o účincích Echinacea čajů na lidské zdraví byla publikována v roce 2009. Tento výzkum se zaměřoval na účinek Echinacea čaje na snížení symptomů alergie. Studie byla provedena na skupině pacientů trpících sezónní alergií. Pacienti byli po dobu 4 týdnů každodenně podáváni látky extrahované z Echinacea purpurea, které byly dostupné ve formě kapslí. Po dokončení experimentu bylo zjištěno, že užívání tohoto produktu mělo pozitivní účinek a snížilo symptomatologii alergie. V roce 2011 bylo provedeno další klinické hodnocení účinků Echinacea čaje. Tato studie se zaměřila na dopad Echinacea čaje na zdraví dospělých. Studie trvala 6 měsíců a vedlejší účinky tohoto produktu byly sledovány. Výsledky ukázaly, že Echinacea čaj měl pozitivní účinky na lidské zdraví a nezpůsobil žádné nežádoucí účinky. Kromě těchto tří klinických studií byly uskutečněny další výzkumy o účincích Echinacea čaje na lidské zdraví. Například v roce 2013 byla provedena studie, která prokázala, že užívání Echinacea čaje po dobu jednoho měsíce mělo pozitivní účinek na imunitní systém. V roce 2016 byla uskutečněna studie zaměřená na analýzu použití Echinacea čaje k prevenci nachlazení a chřipky a v roce 2017 byla provedena studie o účincích Echinacea čaje na zdraví. I když existují velké počty klinických studií o účincích Echinacea čaje na lidské zdraví, stále existuje potřeba provedení dalších výzkumů. Důkazy dosavadních studií jsou spíše slabé, a proto je nutné provést další klinické hodnocení, aby bylo možné prokázat, že užívání Echinacea čaje má skutečně pozitivní účinek na lidské zdraví.

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....