Kaštan koňský plod řez. Aesculus hippocastanum fructus cons.

26.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy kaštanu koňského pro zdraví?
A:Kaštan koňský má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci snížit otoky. Také pomáhá udržovat zdraví krevních cév a zlepšovat krevní oběh.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se kaštan koňský plod používá?
A:Plody kaštanu koňského se mohou konzumovat syrové nebo upravené, například vařené nebo upečené. Také se používají k výrobě extraktů a mastí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může kaštan koňský plod být nebezpečný?
A:Syrové plody kaštanu koňského jsou jedovaté a mohou způsobit trávicí potíže. Před použitím je důležité zkontrolovat, že jsou plody řádně připraveny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Pomáhá kaštan koňský plod při hemoroidech?
A:Ano, kaštan koňský je známý svými protizánětlivými vlastnostmi a může pomoci zmírnit otoky a bolesti spojené s hemoroidy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy je nejlepší čas na sběr kaštanu koňského plodu?
A:Plody kaštanu koňského dozrávají na podzim a je nejlepší je sbírat v září a říjnu, kdy jsou plody zralé a mohou být snadno odděleny od stromu.

. Kaštan koňský (Aesculus hippocastanum fructus cons.) je plod stromu pěstovaného po celém světě. Květy jsou velké, bílé až růžové s růžicí vnějších lístků. Plody kaštanu s jedlými semeny se obvykle objevují koncem léta. Plody kaštanu jsou bohatým zdrojem antioxidantů, jako je vitamín E, flavonoidy, karotenoidy, fenoly a antosyany. Tyto složky mají důležitou roli v prevenci nemocí. Plody kaštanu se často používají pro své léčivé vlastnosti. Jsou užitečné pro ty, kteří bojují s cévními chorobami nebo s otoky. Může také zlepšit žilní funkci a podporovat hojení poškozených tkání. Plody kaštanu se také používají pro uklidnění nervového systému, aby se zabránilo oslabení žil a nepravidelnému srdečnímu rytmu. Kaštan koňský může být použit jako náhrada za léky na křečové žíly, stejně jako léky na lupénku a ekzém. Plody kaštanu jsou doporučovány pro ty, kteří trpí bolestmi, protože mohou snižovat zánět. Mohou také zmírnit bolesti hlavy. Kaštan koňský může být konzumován ve formě čaje nebo prášku a často se používá jako přísada do různých potravin. Je také užitečný pro léčbu alergií, astmatu a revmatismu.

Kaštan koňský plod řez. Aesculus hippocastanum fructus cons.
nedostupné
58,70
51,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....