Kaštan koňský květ řez. Aesculus hippocastanum flos cons.

20.5.2024

Kaštan koňský květ řez. Aesculus hippocastanum flos cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vlastnosti kaštanu koňského květu?
A:Kaštan koňský květ má protizánětlivé, tonizační a žilní účinky. Díky obsahu aescinu snižuje krevní viskozitu, zlepšuje průtok krve a zvyšuje elasticitu cév.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Pro jaké zdravotní problémy se používá kaštan koňský květ?
A:Květy kaštanu koňského se používají při léčbě žilních problémů, jako jsou křečové žíly, otoky nohou, hemoroidy a některé formy tromboflebitidy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje kaštan koňský květ na léčebné účely?
A:Pro přípravu léčivého roztoku se usušené květy kaštanu koňského zalijí vroucí vodou a nechají se louhovat. Vzniklý výluh se poté používá jako obklad nebo se užívá nápojem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké kontraindikace u užívání kaštanu koňského květu?
A:Květy kaštanu koňského by neměly být užívány během těhotenství a kojení. Dále by měli být opatrní lidé s jaterními onemocněními a alergickou reakcí na rostliny z čeledi myrtovitých.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze získat kaštan koňský květ pro léčebné účely?
A:Květy kaštanu koňského jsou k dostání v lékárnách jako přírodní

Kaštan koňský květ řez (Aesculus hippocastanum flos cons.) je bylina, která je používána v tradiční medicíně. Květy mají tmavě červenou barvu a nacházejí se na větvích staršího stromu kaštanu koňského. Kaštan koňský květ řez je běžně doporučován jako léčivka na cévní onemocnění, jako je trombóza a hypertenze. Bylinka pomáhá snižovat cholesterol a je účinná proti bolesti dolních končetin. Je také účinná při hojení modřin, otoků a opuchů. Vědecké studie zjistily, že kaštan koňský květ řez má široké spektrum farmakologických účinků, které jsou účinné při léčbě a prevenci mnoha závažných cévních onemocnění. Jsou účinné při léčbě různých typů rakoviny, včetně rakoviny prsu, tlustého střeva a melanomu. Je nutné si uvědomit, že kaštan koňský květ řez může mít nežádoucí účinky, jako je alergická reakce. Před jeho užitím se proto vždy poradte s osvědčeným lékařem.

Kaštan koňský květ řez. Aesculus hippocastanum flos cons.
Skladem (10+ kg)
828,00
739,29 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....